3 praktické rady, ktoré oceníte pri balení sa

3 praktické rady, ktoré oceníte pri balení sa

Cestovanie nám ponúka možnosť poznať nepoznané miesta, ľudí a kultúru. Na cestovaní ale väčšina zo žien nemá rada práve balenie. Akokoľvek sa snažíte, nedarí sa vám napchať všetko, čo potrebujete, do batožiny.

Problémom však býva, že mnoho žien sa nesprávne balí. Nevie kam ktoré oblečenie ukladať a nevie si zo šatníka vybrať len to najnutnejšie, čo potrebuje. Ponúkame vám praktické rady, ktoré oceníte pri balení.

1. Kôpkujte oblečenie

Hádzať oblečenie rovno zo šatníkovej skrine do priestranných cestovných kufrov by nebolo práve najlepšie a práve preto vám odporúčame skôr kôpkovanie oblečenia. Už pri vyťahovaní zo skrine vytvárajte kombinácie oblečenia a hlavne vyberajte oblečenie podľa počasia, podľa toho, kam idete a podľa toho, akým aktivitám sa na dovolenke budete venovať.

Na týždeň dovolenky vám stačia tri spodné diely (nohavice, džínsy, tepláky) a štyri vrchné diely. Podľa dní si ale berte predovšetkým spodné prádlo a ponožky.

2. Spodné prádlo do igelitovej tašky

Aby sa vám spodné prádlo nemiešalo so zvyškom oblečenia, dávajte si ho do igelitovej tašky, ktorú následne budete môcť vopchať aj po bokoch vnútornej strany kufra. Spodné prádlo nezaberie veľa miesta, avšak istotne by sa vám ho nechcelo hľadať po celom kufri potom, čo sa vám obsah kufra pri cestovaní poprehadzuje. Samozrejme, zapínanie obsahu kufra a chránenie oblečenia pred poprehadzovaním je dôležité mať zapnuté. Nohavičky a boxerky je potrebné mať zabalené a pokope.

3. Dôležité veci v kabelke

Mnohé ženy nevedia presne, čo si brať do dámskej kabelky, ktoré budú mať pri sebe. Kabelka musí poskytnúť priestor práve týmto veciam – dokladom, peňaženke, parfému, malej fľaške vody, balzamu na pery, malému zrkadielku a samozrejme vreckovkám a mobilnému telefónu.

Ak ale cestujete lietadlom, tekutiny v kabelke nenechávajte. Odložiť by ste mali ostré veci, vodu, ale aj parfém, či balzam na pery.

Zdroj obrázka:

Autor: ImYanis / Shutterstock.com