5 dôvodov, prečo sa oplatí mať vlastný bazén na záhrade

5 dôvodov, prečo sa oplatí mať vlastný bazén na záhrade

Mať bazén na záhrade už nemusí byť znakom vyššieho statusu ako v minulosti. Stále ide o určitú investíciu financií, priestoru a času, nutného na prevádzku, avšak domáce bazény sú podstatne dostupnejšie a existuje mnoho rôznych typov. A ruku na srdce – mať bazén na záhrade znie lákavo a ponúka mnoho výhod. 

1. Zdravý životný štýl

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre nadzemný bazén alebo zabudovaný, pobyt vo vode je zdravý. Plávanie je výborná športová aktivita pre všetkých, pričom záťaž na naše telo pri plávaní je iba 25% napr. oproti behaniu. Avšak plávaním to nekončí. Chcete na chvíľu relaxovať a uvoľniť stres? Osviežte sa v bazéne. Máte problémy so svalmi či kĺbmi? Domáca hydroterapia je dobrá možnosť. Ak chcete skúsiť niečo iné, vodný aerobik je tiež účinný spôsob cvičenia. To všetko pomáha udržiavať vás a ostatných členov domácnosti v dobrej fyzickej aj psychickej kondícii.

2. Trvácna zábava pre všetkých

Pri vode je živo. Zábava vo vode je univerzálna pre všetky vekové kategórie. Deti vodu zbožňujú, pre dospelých aj starších ľudí predstavuje uvoľnenie a možnosť zdravého pohybu. A ak chcete stráviť veľa príjemných chvíľ so svojimi deťmi, jedna obyčajná hra v bazéne môže byť v letných mesiacoch ideálnou odpoveďou. A naviac, bazén vydrží roky a nestratí svoju atraktivitu – aj po rokoch si ho budete rovnako užívať vy aj deti.

3. Súkromie a pohodlie

Spomeňte si na všetky preplnené kúpaliská a bazény, ktoré ste kedy navštívili. S domácim bazénom tento problém odpadá (hoci susedia možno budú závidieť a chcieť sa občas u vás osviežiť). Je omnoho jednoduchšie relaxovať v súkromnom, pokojnom prostredí a ak chcete bazén využívať na cvičenie, môžete tak urobiť kedykoľvek. A nemusíte nikam chodiť – iba vyjsť na záhradu.

4. Sociálny život

Ako sme spomínali vyššie, pri bazéne to žije a ľudia radi pri vode trávia čas. Rodinné alebo detské oslavy, grilovačky aj obyčajné návštevy vašich priateľov budú o niečo prestížnejšie a lákavejšie, ak bude k dispozícii aj bazén. A naviac, ľudia v bazéne sú takmer s istotou ľudia, ktorí sa bavia a vy pre to nemusíte nič urobiť. Pozor však na bezpečnosť!

5. Finančná dostupnosť

Ako sme spomenuli vyššie, bazény sú stále investíciou, avšak zďaleka nie takou výraznou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Samotné bazény môžu mať rôznu veľkosť a konštrukciu, takže aj s menším rozpočtom dokážete spraviť veľa, pričom pri niektorých modeloch je inštalácia doslova otázkou minút. Prevádzka domáceho bazéna tiež niečo stojí, avšak na trhu nájdete efektívne a dostupné možnosti filtrácie, vykurovania a čistenia, ktoré vám vydržia dlhšiu dobu. Okrem toho, niektoré z týchto úkonov už je možné aj automatizovať. No a investícia času do prevádzky? Tá je nutná. Ale za ten pocit uvoľnenia a zdravia určite stojí.