5 dôvodov, prečo si zaobstarať domáceho miláčika

5 dôvodov, prečo si zaobstarať domáceho miláčika

Tiež ste ako malé deti snívali o psíkovi, s ktorým by ste sa hrali, no rodičia vám ho zákazali? Ak cítite, že vo vašom domove niečo alebo niekto chýba, možno je správny čas na kúpu, záchranu alebo adoptovanie zvieracieho kamaráta.

Správny výber

Vlastniť domáce zvieratko je veľký záväzok. Podstatné je nezanedbať jeho správny výber. Možno ste temperamentným extrovertom, ktorý potrebuje ukľudniť pohľadom na akváriové rybičky, alebo introvertom, ktorý vyžaduje dôvod na to, aby vyšiel z domu.

Rovnako sa zamyslite nad časovými možnosťami, aby zvieratko netrpelo nedostatkom starostlivosti.

Zvieracieho kamaráta si môžete obstarať cez darovacie alebo internetové ponuky, chovateľov, či alternatívou, ktorou sú útulky.

5 dôvodov, prečo si zaobstarať domáce zviera

Zvieratká sú, síce, nemé, no dokážu nás toho veľa naučiť.

Radosť

Domáci miláčik je radosť. Ukáže vám úprimnú lásku a jediné, čo vyžaduje, je pozornosť. Tú mu napokon bez akejkoľvek námahy dáte sami od seba. Zviera vo vás nenútene vyvoláva pocity bezpečia, priateľstva a relaxu. Len si predstavte pradúcu mačičku či schúleného psíka na deke pri vašich nohách.

Zodpovednosť

Ak ste rodičmi a chcete dieťa naučiť zodpovednosti, zviera je tá správna voľba. Naučí sa, aké to je starať sa o živého tvora. Zároveň je dokázané, že deti, ktoré žijú v rodine so zvieraťom, sú schopné lepšie komunikovať v kolektíve. Skúste zistiť jeho preferencie a kúpte mu napríklad škrečka, morča alebo fretku.

Príprava na bábätko

Mladé páry si zvyknú kúpiť mačku alebo psíka ako prípravu na bábätko.

Dobrá spoločnosť

Niet lepšej spoločnosti ako zviera, ktoré čaká na váš príchod z práce. Ak ste starší a máte odrastené deti, je pekné mať pri sebe psíka, ktorý vás bude udržiavať čulých a aktívnych.

Zdravie

Zviera vplýva pozitívne aj na psychické zdravie jeho majiteľa. Aj keď nedokáže vyliečiť psychické choroby, nedávny výskum dokázal, že až 60 % majiteľov domácich miláčikov, ktorým bola zistená duševná choroba, uviedlo, že ich zviera je najdôležitejšie na zvládnutie ich stavu.

Neváhajte a zabezpečte zvieratku bezpečný domov.