Aj cesta do práce môže byť zážitkom

Aj cesta do práce môže byť zážitkom

Napríklad, keď namiesto auta (pokiaľ pracujete v meste bydliska) využijete možnosť sadnúť na bicykel a poriadne rozhýbať svaly na tele. Vravíte si – „ A prečo by som to robil?“. Samozrejme, že autom je to pohodlnejšie, rýchlejšie, môžete si dlhšie pospať a dostanete sa aj skôr domov.

Príjemný začiatok dňa

Bicykel vám poskytuje možnosť, ako ostať so sebou samým ešte chvíľu osamote a popremýšľať o nasledujúcich hodinách. O tom, aký deň chcete prežiť, koho by ste radi stretli, čo všetko by ste radi stihli a čomu by ste sa najradšej vyvarovali. Okrem iného jazda na bicykli poskytuje benefity tak pre vaše zdravie, ako aj pre túto planétu. Výhovorky typu, že dnes je veľmi teplo/zima, že dnes prší/sneží – sa neberú do úvahy. Nie sme z cukru, hoci sme na zjedenie.

Robíte to hlavne pre seba

Jednak ušetríte nemálo peňazí, pretože bicykel si nič nepýta „papať“, akurát, že si budete musieť o pár minút skôr privstať. Je lepšie nastúpiť do práce prebudený a prežiť pohodové ráno, v ideálnom prípade stihnúť aj chutné raňajky a voňavú kávu. Pracovný výkon je oveľa efektívnejší a energia vydrží počas celého dňa. Rovnako aj vaša nálada bude priamo úmerná s pozitívnymi výsledkami.

 Popoludní vám perfektne padne, keď vám vietor doslova vyfúkne všetky negatíva z hlavy a domov sa vrátite s čistou mysľou. Verte či nie, ale príroda vám dobije „baterky“, hoci krútite na bicykli ako o život. Nebudete unavení, práve naopak. Vznikne opäť priestor na relax a chvíle, ktoré strávite iba sami so sebou. To je to, čo každý potrebuje.

Odborníci hovoria: Aj keď máte radi rutinu, vášmu mozgu neprospieva

Vedia to najmä tí, ktorí sa rozhodli začať s meditáciou. Prvé lekcie hovoria hlave o tom, ako prežívať silu prítomného okamihu. Pretože každá chvíľa je jedinečná a neopakovateľná, rovnako ako aj vaša cesta do práce. Doprajte si preto zmenu každý deň. Experimentujte a improvizujte. Meňte dopravné prostriedky, trasy, zapnite si hudbu, rozbaľte si čokoládu, spravte niečo bláznivé alebo medzitým zavolajte najlepšej priateľke a dobre sa spolu zasmejte. Uvidíte, že takýto štart do dňa budete chcieť zažívať opakovane.