Ako mať vždy čistú kúpeľňu? Vyskúšajte tieto triky

Ako mať vždy čistú kúpeľňu? Vyskúšajte tieto triky

Vysoká vlhkosť, mokré plochy a vysoká šanca výskytu plesní. Kúpeľňa je miestnosť, kde musíme počítať aj s týmto nepríjemnosťami. Ak sme ale rekonštruovali túto miestnosť, mali by sme si o to viac dať záležať na čistení tejto miestnosti. Vysoká vlhkosť a nedostatočná údržba môže spôsobiť rozmnoženie plesní.

Perte každý týždeň kúpeľňové predložky

Pred vaňou, či sprchovým kútom mávame kúpeľňové predložky. Pod nimi sa však hromadí voda, alebo ony samy nasakujú vodou a preto je nutné ich pravidelne čistiť. Vždy v sobotu vám odporúčame prať tieto kúpeľňové predložky a následne ich nechajte prirodzene uschnúť.

Takto zabránite znečisteniu, zašpineniu a zároveň zatuchnutiu kúpeľňových predložiek.

Čistite priestor medzi škárami

Okrem čistenia kúpeľňovým predložiek odporúčame pravidelne čistiť aj priestor medzi škárami. Používajte na to starú zubnú kefku. Ňou sa lepšie dostanete aj do úzkych škár a dokážete zabrániť šíreniu plesní v kúpeľni. Škáry by sa mali čistiť pravidelne každý týždeň aspoň raz.

Ak zbadáte ale vznikajúcu pleseň, ihneď zakročte a nečakajte. Plesne sa šíria veľmi rýchlo a akonáhle sa rozšíria, je ťažké sa ich zbaviť. Ak navyše znehodnotia aj vaše moderné kúpeľňové vybavenie Geberit, nedopadne to príliš dobre.

Udržiavajte aj vnútro kúpeľňových skriniek

Ak chcete mať vždy čistú kúpeľňu, udržiavajte aj vnútro kúpeľňových skriniek. Zároveň čistite aj vonkajší povrch, aby vám nezačal nábytok pučať od vlhkosti. Vnútro kúpeľňových skriniek sa môže znehodnotiť práve pôsobením kozmetických prípravkov a čistiacich prostriedkov, ak ich budete skladovať práve na tomto mieste.

Ak chcete mať vždy čistú kúpeľňu, okrem vyššie spomínaných rád odporúčame pravidelne meniť mokré uteráky. Priestor za uterákom je ideálnym priestorom na rozmnoženie plesní, preto ak aj máte čistý, ale mokrý uterák, preveste ho na sušiak a zaveste namiesto neho nový suchý.

Zdroj obrázka:

Autor: Didecs / Shutterstock.com