Ako ochránite váš mobil pred poškodením

Ako ochránite váš mobil pred poškodením

Odtlačky prstov, škriabance či dokonca nepríjemné pády. Tomu všetkému môže denne čeliť mobilný telefón aj v najšikovnejších rukách. Byť pri manipulácií s prístrojom opatrný je jedna možnosť, no tí skusenejší už vedia, že jednoduchšou varinatou je zaobstarať si  kvalitný ochranný obal na mobil.

Už žiadne škriabance na novom displeji

Prvým krokom k ochrane mobilu pred poškodením môže byť kúpa ochrannej fólie. Tenká ani ľudský vlas ubráni mobilný telefón najmä pred potom a poškriabaním. Samotná aplikácia nie je vôbec náročná. Ochrannú fóliu jednoducho nalepte na displej a vyvarujte sa vzniku vzduchových bublín. Ak nie ste zrovna veľkým fanúšikom lepenia, tou pravou alternatívou je tvrdené sklo. Špeciálne zloženie tvrdeného skla sa postará o to, aby mobil predišiel neželaným odreninám. Výsledný efekt je rovnaký ako pri použití fólie, no je len na vás, ktorú z dvoch variant ochrany displeja si zvolíte.

Moderný a štýlový či praktický kryt na mobil?

Po zabezpečení displeja pred väčším poškodením, prichádza na radu ochrana zariadenia ako celku. Určite ste si váš mobilný telefón vyberali aj podľa krásy. Teraz by ste neradi prišli o potešenie z pohľadu na jeho elegantné línie. My máme pre vás dobrú správu. Moderné kryty na mobily už dávno nespĺňajú len jednu fuknciu. Okrem ochrany sa dostáva do popredia dizajn, ktorý v mnohom samotné línie telefónu ešte viac podtrhuje. Vybrať si ten správny štýlový kryt môže byť spočiatku ťažké a to najmä vďaka veľkému výberu. Od elegantných moderných obalov, ktoré takmer splývajú so samotným mobilným telefónom až po hravé kryty v rôznych farebných prevedeniach. Taktiež si treba určiť o aký druh krytu na mobil pôjde. Na výber sa núkajú jednostranné kryty, ktoré ochránia vášho miláčika zo zadnej strany. Na nej býva zväčša umiestnený krehký fotoaparát. V takom prípade je použitie ochrannej fólie či tvrdeného skla takmer nevyhnutnosťou. Ich výhodou je však štýlový dizajn. Druhou možnosoťou sú obaly obojstranné. Takéto obaly nájdete najmä ako zatváracie, pričom pri použití zariadenia ich musíte najskôr otvoriť. Výhodou zato je celoplošné pokrytie telefónu obľúbenou farbou či obrázkom  i bezpečnosť z každej strany. Pre prakticky zmýšľajúceho človeka sú najlepšou voľbou flipcase púzdra. Tie sa zatvárajú rovnako ako obojstranné obaly na mobily. Rozdiel je však vo funkcii. S flipcase púzdrom si do jeho rafinovaných priečinkov uložíte všetko nevyhnutné. Napríklad kreditnú kartu, peniaze či občiansky preukaz. A budete to mať všetko pekne na jednom mieste, chránené rovnako dobre ako váš mobil.