Ako psychicky zvládnuť životný krok – svadbu?

Ako psychicky zvládnuť životný krok – svadbu?

Aj vy tento rok meníte status a aj priezvisko? Máte obavy, že vás stres psychicky vyčerpá a neužijete si najdôležitejší deň v živote? Poradíme si, ako psychicky zvládnuť životný krok, čiže svadbu.

Keď ste všetko plánovali vopred, nemáte sa čoho báť

Ak vás už hneď ráno prepadne stres, myslite na to, že ste všetko chystali v dostatočnom predstihu a že už nemá zmysel sa ďalej trápiť nad tým, ako čo dopadne. V deň svadby by ste si mali užívať posledné chvíle slobody a zároveň sa tešiť, že onedlho poviete to čarovné slovko svojej jedinej láske. Vaše krásne svadobné obrúčky sú uložené v krabičke, vy si idete dať urobiť účes a make-up, oblečiete si svadobné šaty a začnete si užívať deň, ktorý patrí len vám dvom.
Keď ste všetko plánovali vopred a postupne, v deň svadby už nemusíte riešiť žiadne záležitosti týkajúce sa svadby, ale mali by ste si užívať prípravu samej seba.

S úsmevom všetko pôjde ľahšie

Tento deň zvládnete, keď sa budete usmievať, pretože práve v tento deň by ste sa mali len a len usmievať. Je to váš deň – deň, ktorý odštartuje novú životnú etapu s novými obrúčkami z bieleho zlata. S úsmevom všetko pôjde ľahšie, a to neplatí len v tejto situácii.

Vychutnávajte si starostlivosť o pleť, vlasy

Ako teda psychicky zvládnuť tento životný krok? Usmievajte sa, netrápte sa kvôli menším nedokonalostiam, užívajte si rozmaznávanie kozmetičky a kaderníčky a užívajte si pozornosť všetkých prítomných. To, že sa niekomu niečo nebude páčiť, neovplyvníte. Dôležité je, aby sa všetko páčilo vám a vášmu manželovi. Ani sa nenazdáte a tento deň ubehne rýchlo. Onedlho naň budete už len spomínať a atmosféru zo svadby vám pripomenú nielen vaše spomienky, ale aj fotografie od svadobného fotografa.

Držíme vám palce, aby sa vám manželstvo vydarilo a ľúbili ste sa minimálne tak ako teraz.

Photo by Cinematic Imagery on Unsplash.com