Ako sa baliť na dovolenku k moru, aby ste na nič nezabudli?

Ako sa baliť na dovolenku k moru, aby ste na nič nezabudli?

Čas letných dovoleniek je tu a ak vás onedlho čaká balenie na letnú dovolenku, onedlho budete ďaleko od všetkých povinností a budete si vychutnávať ničnerobenie, more, pláž, miestne reštaurácie a kaviarne. Ako sa ale zbaliť na dovolenku k moru, aby ste na nič nezabudli?

Kôpkujte si oblečenie

Väčšina z nás má tendenciu si zobrať polovicu šatníka, čiže aj oblečenie, ktoré na dovolenke ani nevynosíme. Ak chcete brať len to potrebné, odporúčame vám kôpkovať si oblečenie pár dní pred odchodom na dovolenku. Oblečenie, ktoré si beriete, je potrebné oddeliť od zvyšku oblečenia v šatníku práve kvôli tomu, aby ste si ho nezašpinili a nemuseli pár hodín pred odchodom prať, sušiť a žehliť dané oblečenie.

Pri kôpkovaní myslite predovšetkým na vytváranie kombinácií outfitov, aby ste si mohli viaceré kúsky na dovolenke kombinovať. Takto zoberiete len to, čo reálne vynosíte.

Na kôpkach samozrejme nesmú chýbať aspoň dva páry kvalitných dámskych plaviek.

Doklady si nachystajte okamžite

Ako prvé si nachystajte doklady + papiere, ktoré potvrdzujú zakúpenie letenky. Nezabúdajte ani na cestovné poistenie. Doklady si chystajte do príručnej batožiny a pre každý prípad si doklady (OP, pas) prefoťte a vložke do kufra.

Všetky tieto doklady sa vám zmestia do dámskej kabelky. Je potrebné ich mať vždy pri sebe.

Berte minimum kozmetiky a pribaľte si lieky

Kozmetiku si dokážete kúpiť aj v dovolenkovej destinácii. Berte jej preto čo najmenej. Odporúčame vám pribaliť si hlavne dostatok liekov, aby vás na dovolenke nič nedokázalo prekvapiť. Samozrejmosťou je sprej proti popáleninám, lieky na zníženie teploty, kvapky do nosa a hrdla.

Ak už budete mať nakôpkované oblečenie, nachystané doklady a prichystanú kozmetiku a lieky, nachystajte si aj obuv. Na dovolenku odporúčame brávať tri páry obuvi, z toho jednu budete mať obutú. Cestujte v nízkych členkových teniskách a do batožiny si pribaľte šľapky na pláž a sandále.