Ako si dokonale oddýchnuť a dobiť energiu?

Ako si dokonale oddýchnuť a dobiť energiu?

Vyčerpanosť, vyhorenie – aj toto nás vie položiť na kolená a pripútať nás na pár dní k lôžku. Žijeme vo veľmi hektickom svete, kedy sú na nás kladené vysoké nároky. Náš organizmus nie je zo železa a dá nám pocítiť, že ho zaťažujeme. Ako si teda dokonale oddýchnuť a dobiť energiu? Skúste napríklad takto. 

Prestaňte sa zaoberať ľuďmi, ktorí vám do života nič nedávajú 

Trápime sa, keď nás niekto začne bezdôvodne ohovárať, osočovať. Ak to nie je partner alebo blízky rodinný príslušník, načo by sme sa mali zaoberať takýmito záležitosťami? Ak si chcete oddýchnuť a dobiť si energiu, takýmito myšlienkami si ju určite nedobijete. Prestaňte sa zaoberať osobami, ktoré sú cudzie a v živote vám nič nedávajú. Sú to cudzie osoby, ktoré potrebujú zjavne na seba upútať pozornosť, aj keď dosť nevhodným spôsobom. Ak sa tohto budete držať, oddýchnete si, dobijete si energiu, budete sa viac usmievať. Ľudia vám budú závidieť aj to, že idete do kúpeľov. Neriešte nepodstatné veci a uvidíte, že všetko bude v maximálnom poriadku.

Robievajte si zábaly 

Dokonalý relax vášmu telu poskytnú aj zábaly. Vyskúšajte účinnú termoterapiu, čiže bahenné, parafínové a rašelinové zábaly. Pomôžete najmä vašich unaveným svalom a boľavým kostiam. Teplota obkladov sa bude pohybovať v rozmedzí 50-55ºC, čo ocení najmä vaše stuhnuté svalstvo v oblasti šije. Blahodárne účinky termoterapie naštartujú váš organizmus. 

Spite pravidelne 

Spánok je pre náš organizmus dôležitý. Jeho nedostatok vplýva na našu psychickú pohodu. Ak sa cítite nesvoja, chodievate spávať veľmi neskoro a často sa budíte, viete, kde je problém. Vytvorte si dobré podmienky na spánok – optimálna teplota, správny výber farby stien, pohodlný matrac, pohodlný vankúš. Uvidíte, že sa budete cítiť omnoho lepšie. 

Ak si chcete oddýchnuť a načerpať energiu, zajednajte si pobyt v kúpeľoch a nechajte sa rozmaznávať. Na začiatok sa ale prestaňte zaoberať rečami cudzích ľudí.