Ako si poradiť s výberom interiérových dverí do malých miestností?

Ako si poradiť s výberom interiérových dverí do malých miestností?

Interiérové dvere sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Okrem toho, že ich v závislosti od miestnosti viac či menej používame a teda majú praktický zmysel, dokážu aj dotvárať atmosféru a dizajn interiéru.

Aj farba dokáže zázraky. Aspoň opticky

Výber nových dverí do interiéru preto rozhodne netreba zanedbávať. Najlepšie to samozrejme majú tí, ktorí majú veľké miestnosti. Dvere im tak neprekážajú, nech sa otvárajú na ktorúkoľvek stranu a aj po dizajnovej stránke sa im hodia prakticky akékoľvek dvere.

Čím menšia je miestnosť, pre ktorú vyberáme nové interiérové dvere, tým viac musíme pri výbere zbystriť pozornosť a dobre zvážiť niekoľko rôznych aspektov, aby sme po kúpe neprišli na to, že nové dvere nám viac škodia ako pomáhajú. Ktoré aspekty myslíme?

V prvom rade farbu dverí. Tmavé dvere môžu vyzerať skvelo a štýlovo ak však budú vstupom do malej miestnosti, budú ju opticky ešte viac zmenšovať. Preto radšej vyberajte dvere svetlejších farieb.

Potrebujete šetriť priestor? Posuvné dvere to dokážu

Nie vždy je však problémom len to, že farba dverí opticky zmenšuje miestnosť. Často nám dvere v malých miestnostiach a priestor, ktorý potrebujú na otváranie, výrazným spôsobom ovplyvňujú to, ako si môžeme miestnosť zariadiť. A niekedy sa to nezaobíde bez výrazných kompromisov.

Vtedy sú v podstate dve riešenia. Môžete sa dverí zbaviť a spraviť otvorený priechod do tejto miestnosti. Takéto prepájanie miestností je v súčasnosti veľmi populárne, ale nie vždy je aj praktické.

Ak sa dverí nechcete vzdať ani nemusíte. Stačí však namiesto klasických dverí zvoliť praktické posuvné dvere. Pri nich nemusíte brať do úvahy priestor potrebný na otváranie. Nanajvýš bude posuvný mechanizmus potrebovať nejaký priestor pri stene. Je to však minimum priestoru v porovnaní s „dráhou“ klasických dverí. A v prípade, že máte možnosť použiť dvere so zasúvaním do puzdra, bude priestor v okolí dverí úplne voľný.

Zdroj obrázka:

Autor: my_ photos / Shutterstock.com