Ako si ráno dobiť energiu?

Ako si ráno dobiť energiu?

Rána bývajú pre každého z nás kruté, či už tie cez týždeň, alebo tie cez víkend. Cez týždeň sa ponáhľame do práce a častokrát si nestíhame pripraviť ani len výživné raňajky a desiatu. Cez víkend sa spamätávame z piatkového večera a nechce sa nám upratovať a povinnosti odkladáme na neskôr. Ako si ráno dobiť energiu, aby ste dopoludnie, ale aj celý deň zvládli bez najmenších komplikácií?

Pite kvalitné kávy

Ako prvé vás určite napadla kvalitná káva. Kvalitná káva, najmä poctivá zrnková káva, je životabudič, ktorý nás nakopne a navyše je pre náš organizmus životne dôležitá. Znižuje riziko cukrovky, Parkinsonovej choroby, rakoviny prsníka a rakoviny hrubého čreva. Obsahuje kofeín, ktorý zlepšuje mozgovú činnosť a viditeľne zlepšuje aj koncentráciu. Obsahuje antioxidanty, ktoré organizmu pomáhajú zbaviť sa nebezpečných toxínov a ak máte problémy s pribúdajúcimi kilogramami, pitím kávy zabránite pribúdaniu ďalších. Vedeli ste, že káva dokonca znižuje riziko vzniku nebezpečnej dny? Ak si ráno chcete dobiť energiu, doprajte si šálku lahodnej a hlavne kvalitnej kávy. Pokojne môžete vypiť denne aj tri kávy. Vášmu organizmu to neuškodí.

Doprajte si výživné raňajky

Priznajte sa, aj vám sa často stáva, že zabúdate raňajkovať? Ak si ráno chcete dobiť energiu, bez raňajok to určite nedokážete. Odporúčame vám raňajkovať zdravé, najlepšie domáce potraviny – čerstvé ovocie, čerstvú zeleninu a z nich pripravené chutné smoothies, orechy a semienka (kešu oriešky, chia semienká, mandle, vlašské orechy), kyslé mlieko, biely jogurt.

Skúste vynechať pečivo a keď tak, jedzte len výhradne kvalitné tmavé pečivo. Okrem raňajok nezabúdajte ani na výživnú desiatu – opäť stavte na kvalitné čerstvé sezónne potraviny. V tomto období vám odporúčame jedávať domácu žinčicu, ktorá zlepší trávenie, ale aj poctivú bryndzu.

Počas práce vám dodá energiu aj kúsok BIO čokolády.

Ak si chcete ráno dobiť energiu, nevynechávajte raňajky, doprajte si čerstvé potraviny (ovocie, zeleninu) a pite kvalitnú značkovú kávu.

Photo by Jessica Lewis on Unsplash.com