Ako si vybrať kabelku na ples

Ako si vybrať kabelku na ples

Nielen počas plesovej sezóny, ale pri každej mimoriadnej príležitosti, ktorá si od ženy vyžaduje, aby vyzerala ako dáma, nás zaujímajú tipy a triky, ako náš výzor prispôsobiť situácii a aktuálnym módnym trendom. Jednou z vecí, na ktorú rozhodne musíme myslieť, je aj drobný doplnok, akým je kabelka.

Zaujať spoločenskou kabelkou je ľahké

Počas obdobia plesov, tanečných zábav, návštevy divadla, na banketoch či oslavách, jednoducho vždy, keď sa vyskytne potreba slávnostne sa obliecť, obuť si lodičky a premeniť sa na rozprávkovú princeznú, sa kladú obrovské nároky na každú ženu, a to bez ohľadu na jej vek. Všetky chceme vyzerať neodolateľne, najmä ak počas roka nemáme bežne príležitosť pýšiť sa nádherným účesom a nezvyčajným mejkapom. K slávnostnej róbe však bezpochyby nepatrí iba mastný účet od kaderníčok a kozmetičiek alebo luxusné šperky, ale i štýlová spoločenská kabelka. Je jasné, že rozmerovo nepripomína kabelku, ktorú bežne nosíme do práce alebo vo voľnom čase. Na jej dizajn sa totiž kladú oveľa väčšie nároky, a keď je spoločenská kabelka naozaj výrazná, často nahradí aj luxusnú bižutériu. Zvlášť pokiaľ sa pýši netradičnými materiálmi, prešívaním, lesklými kamienkami, luxusnou čipkou, pierkami alebo dokonca názvom svetoznámeho výrobcu kabeliek.

Väčšina spoločenských kabeliek sa dá nosiť v ruke i na ramene, vďaka čomu môže mať dáma voľné ruky vždy, keď to potrebuje. A hoci je pravda, že čierna alebo biela nevyjdú z módy nikdy, v súčasnosti zaujmú väčšinou ženy, ktoré sa boja riskovať… To však neplatí v prípade, že je kabelka netradičného tvaru a spracovania. Odvážnejšie dámy si volia si z palety rôznofarebných spoločenských kabeliek, nielen jednofarebných, ale i viacfarebných alebo vzorovaných. V tomto prípade si však treba dať pozor, aby sa vzor na kabelke nepobil so vzorom na spoločenských šatách. Pri výbere kabelky na ples (či akúkoľvek spoločenskú udalosť) platí, že musí v prvom rade ladiť s modelom šiat alebo s ostatnými doplnkami. Zložité modely si pýtajú jednoduché typy spoločenských kabeliek a naopak. Pokiaľ chcete spoločnosť šokovať, na ples si môžete vybrať aj kabelku v kontrastnej farbe, v tom prípade však model šiat musí byť maximálne jednoduchý.

S listovou kabelkou do kina i na ples

Spoločenskú kabelku si nevieme predstaviť v kombinácii s naším bežným outfitom, no v prípade listových kabeliek môžeme popustiť uzdu fantázii. Vzhľadom na to, že listové kabelky sa vyrábajú v rozmanitých štýlových prevedeniach, ich bez výčitiek svedomia možno nosiť i do kaviarne, do kina, na nákupy či na romantickú prechádzku. Keď si však vyberáme kabelku na ples či na inú výnimočnú príležitosť, ktorá si od ženy vyžaduje dávku elegancie, treba si vybrať listovú kabelku s výrazne odlišným vzhľadom. Ide napríklad o kabelky s flitrami, perličkami, na ktoré boli použité najluxusnejšie materiály. Zabudnite na kožené listové kabelky s vybíjaním alebo potlačou, radšej stavte na jednoduchosť a jemné detaily, ako napr. lesklé kovové časti na zapínaní. Lakované alebo kožené listové kabelky sú vhodnejšie skôr na rande ako na ples.