Ako si vybrať kvalitný dámsky opasok?

Ako si vybrať kvalitný dámsky opasok?

Moderný, praktický a originálny doplnok, ktorý milujú nielen dámy, ale aj páni. Ak vám staré opasky dosluhujú a hľadáte kvalitné dámske opasky, pomôžeme vám zorientovať sa v ponuke a nájsť si kvalitný dámsky opasok.

Materiál? Jednoznačne koža!

Čo sa týka materiálového prevedenia, kedysi sa predávali moderné opasky, ktoré farebne ladili k daným nohaviciam, čiže boli z tej istej látky, ako nohavice. V súčasnosti sú najobľúbenejšie najmä kožené opasky, ktoré sa aj po niekoľkých rokoch netrhajú. Koža s pribúdajúcimi rokmi vyzerá krajšie. Opotrebovaný efekt dodá garderóbe ten správny šmrnc, čo sa o opaskoch z umelých materiálov nedá povedať. Umelé materiály nie sú také pevné a po pár použitiach začínajú v najviac ohýbaných (opotrebovaných) miestach praskať a stávajú sa v podstate nepoužiteľnými.

Ak si teda plánujete kúpiť nové opasky, kúpte si predovšetkým kožené dámske opasky.

Všímajte si dĺžku dámskeho opasku

Ak hľadáte dámsky kožený opasok, ktorý vám bude dobrý, je potrebné zistiť si dĺžku dámskeho opasku. Viaceré z vás si možno myslia, že veľkosť opasku odpovedá jeho dĺžke. To však nie je pravda. Veľkosť opaskov sa meria od začiatku spony po stredovú dierku daného opasku.

Ak chcete zistiť, ktorý opasok vám bude sedieť, zmerajte si obvod pása a porovnajte ho s dĺžkou opasku. Ak však plánujete nový dámsky opasok nosiť na bedrové nohavice, potom je potrebné zistiť si obvod bokov a porovnať ich s dĺžkou opasku.

Farebné prevedenie

A na záver sa zamerajte na výber farebného prevedenia. Neodporúčame vám príliš experimentovať. Ak chcete opasok kombinovať s väčšinou nohavíc, ktoré vlastníte, odporúčame vám neutrálne farebné prevedenia opaskov. Odporúčame vyberať čierny, sivý, béžový, hnedý, tmavomodrý a ak chcete predsa len farebný, odporúčame červený. Opasok však odporúčame zladiť s kabelkou, topánkami a inými doplnkami (šálmi, šatkami, klobúkmi).