Ako si vybrať novú sedačku a byť spokojný s výberom?

Ako si vybrať novú sedačku a byť spokojný s výberom?

Obývacia miestnosť je miestnosťou, kde prijímame návštevy, ale si aj po náročnom pracovnom dni plánujeme oddýchnuť a porozprávať sa s rodinou. Ak vám pomaly, ale isto dosluhuje jedna z najdôležitejších súčastí obývačky, čiže sedačka, je ideálny čas na výber novej.

Ako si vybrať novú sedačku a byť spokojný s výberom?

Prieskum

V prvom rade je potrebné nájsť si predajne so sedačkami a spraviť si prieskum. Na Slovensku máme množstvo kamenných prevádzok, ale aj eshopov predávajúcich sedačky. Ak si chcete vybrať novú sedačku, s ktorou budete spokojný, uprednostňujte nové slovenské sedačky. Sú vyrobené u nás a materiál a konštrukcia je kvalitnejšia ako na sedačke napríklad poľskej výroby. Vydrží vám dlhšie a to je základ.

Až potom, čo si spravíte prieskum, môžete hľadať typ sedačky.

Typ sedačky

Typ sedačky je potrebné prispôsobovať predovšetkým voľnému priestoru. Niekto má obývačku menších rozmerov, niekto zase väčšiu. Ak si chcete vybrať sedačku, s ktorej výberom budete spokojní, odporúčame vám pomerať si miestnosť a priestor, kde bude umiestnená nová sedačka. Najviac predávané sú rohové sedacie súpravy. Ak ste si preto našli pekné rohové sedacie súpravy v Bratislave, objednávajte si ich práve tam. Musia sa vám ale vojsť do obývačky.

Ak ale bývate v rodinnom dome a máte obývačku väčšiu, resp. prepojenú s jedálenskou časťou, uprednostňujte skôr väčšie účkové sedačky. Do malých obývačiek, do garsóniek, či jednoizbových bytov, odporúčame dávať praktickejšie rozkladacie pohovky. Poskytnú priestor na sedenie a dá sa na nich aj spať.

Poťahová látka

Každý z nás sa snaží vybrať si sedačku, ktorá bude nadčasová, čiže nikdy nevyjde z módy. Odporúčame vám hľadať takú sedačku, ktorá bude mať kvalitnú poťahovú látku, ktorá bude oteuvzdorná. Oteruvzdornosť sa meria metódou Martindale.

Poťahová látka by mala byť skôr neutrálna. Ľahko sa kombinuje so všetkými farbami a je nadčasová. Z materiálov uprednostňujte mikroplyš, mikrovlákno, žakar, či žinylku.

Zdroj obrázka:

Autor:  5 second Studio  / Shutterstock.com