Ako vyzerá moderná kuchyňa?

Ako vyzerá moderná kuchyňa?

Rekonštrukcia kuchyne je vždy veľkou vecou. Jednak preto, že to nie je zanedbateľná investícia a tak je potrebné ju mať dobre premyslenú. A zároveň preto, že kuchyňa je oveľa reprezentatívnejšou miestnosťou v domácnostiach ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Nemusí byť len biela

Navrhnúť si ideálnu kuchyňu tak nemusí byť jednoduché a nie každý to zvládne bez pomoci. Ak hľadáte inšpiráciu pre vašu budúcu kuchyňu, ste na správnom mieste. Naše tipy vám môžu pomôcť k tomu, aby ste po rekonštrukcii mali kuchyňu snov.

Začnime dizajnom. Aj keď v posledných rokoch sú jednoznačne najobľúbenejšie biele kuchyne, rozhodne nie je zlou voľbou ani stávka na čiernu. Tá skvelo vynikne hlavne v kombinácii s masívom, ktorý môžete využiť napríklad pri vrchnej doske jedálenského stola.

Nemusíte sa pritom báť, že by sa masív nehodil do moderného minimalistického dizajnu. Stačí si vybrať drevo s menej výraznou kresbou, napríklad javor alebo brezu. A keď sme už spomenuli jedálenský stôl, nezabudnite na kvalitné stolové nohy, aby ťažkú masívnu dosku udržali.

Praktickosť nadovšetko

Kuchyňa však musí byť nielen pekná, ale aj praktická. Našťastie sa však v súčasnosti ponúka množstvo riešení, ktoré dokážu v akomkoľvek priestore vyčarovať praktické riešenia a ponúkaný priestor tak využiť na maximum. A to sa zaručene hodí, keďže samotné vybavenie kuchyne zaberie množstvo priestoru.

Obzvlášť riešenia z kategórie kuchynského drôteného programu ponúkajú zaujímavé nápady ako v maximálnej miere využiť priestor v kuchyni. Pre príklad môžeme uviesť dverové regály s priamym prístupom k celému obsahu, otočné potravinové koše, ktorých obsah máte prístupný z oboch strán, či zásuvky pod drez, ktoré kopírujú jeho tvar a vám tak umožnia využiť aj tento často nevyužívaný priestor.

Zdroj obrázka:

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com