Ako zistíte, že je pre vás ten pravý?

Ako zistíte, že je pre vás ten pravý?

Kým si nájdeme toho pravého, musíte si prejsť niekoľkými nevydarenými vzťahmi. Ani jeden vzťah by sme ale nemali ľutovať, pretože nás posunul ďalej. Ak už ale niekoho máte a ste s ním spokojná, ako zistíte, že práve tento partner je pre vás ten pravý?

Navzájom si dôverujete a neupodozrievate sa z nevery

Ak už na začiatku vzťahu zistíte, že vás partner kontroluje, chodí za vami a telefonuje vám každých päť minút, zjavne to nebude pre vás ten pravý. Pre žiarlivosť skončilo už nespočetné množstvo vzťahov. So žiarlivcom vo vzťahu neostávajte! Úplne by vás to zničilo a skôr, čo neskôr, by ste museli navštíviť psychológa.

Ak si ale s partnerom dôverujete, neupodozrievate sa, dávate si dostatočnú voľnosť a pri stretnutí s inými kamarátkami na svojho partnera nežiarlite, zjavne je pre vás ten pravý. Žiarlivosť nie je prejavom lásky, nepleťte si to! Je prejavom vlastníctva a nikto z nás by nemal svojho partnera ovládať a nútiť ho, aby robil to, čo my chceme. Vzájomná dôvera je základný pilier zdravého vzťahu.

Láska nie je len o kúpe najluxusnejšieho zásnubného prsteňa z bieleho zlata. Láska je o dôvere, podpore a o vzájomnej príťažlivosti.

 Je vám oporou aj v tých najhorších chvíľach

Partner vám prejaví lásku aj tým, že vám kúpi kvalitne spracovaný snubný prsteň, ale aj nežnosťami, peknými slovami, úsmevmi, objatím a podporou. Ak toto všetko robí, máte šťastie – máte toho najlepšieho partnera.

Ten pravý by vám mal byť oporou v ťažkých časoch, mal by vás podporovať a mal by vás vedieť vypočuť, keď to budete potrebovať. Arogantný partner, ktorý hľadí len na to, aby sa mal dobre len on, nie je ideálny partner na celý život. Čím skôr si toto uvedomíte, tým menej bolesti si spôsobíte.

Ak máte partnera, ktorý vás podporuje a aj po rokoch sa s ním cítite príjemne, zjavne ste si našli toho pravého, s ktorým si založíte rodinu. Najväčšou skúškou vzťahu je spoločné bývanie, ale ak vám to aj po pár rokoch odvtedy, čo ste si prenajali/kúpili spoločné bývanie neustále klape, máte istotu, že tento vzťah vydrží.

Photo by Wesley Tingey on Unsplash.com