Aktivity, ktoré sa dajú robiť, keď prší

Aktivity, ktoré sa dajú robiť, keď prší

Počasie dokáže nepríjemne narušiť a zničiť dlhodobé plány. Začne fúkať silný vietor, rozprší sa a hneď je po výlete. Rozpadol sa aj vám plánový program kvôli dažďu? Pozrime sa spoločne na aktivity, ktoré sa dajú robiť, aj keď prší.

Čítanie

Čítanie vôbec nie je staromódne či nudné, práve naopak. Prečítať si svoju obľúbenú knihu kľudne zabaví aj na celé poobedie.

Čítanie rozširuje slovnú zásobu, edukuje a prináša rôzne benefity kritickému mysleniu.

Sledovanie dobrého filmu

Chcete sa báť, alebo si poplakať? Možno sa túžite zasmiať pri dobrej komédií. Zoznamov kvalitných snímkov, ktoré sa oplatí vidieť, je na internete neúrekom. Určite si nejaký vyberiete.

Vďaka dobrému filmu sa dozviete čosi nové, a zároveň budete kultúrne vyžití.

Počúvanie hudby

Ak sa počas dažďa cítite ospalí, nie ste jediný, komu sa to stáva. Pozná to veľa ľudí, necítite sa ani na čítanie a ani na film.

To je ľudské. Stačí si pustiť nejakú príjemnú hudbu a oddychovať. Nemusíte predsa neustále niečo robiť, však, že?

Cvičenie jógy

Pri jóge sa môžete, no nemusíte zapotiť. Existuje totiž veľa druhov tohto cvičenia – Hatha joga, Power joga, Ashtanga, Yin joga, Kundalili joga a iné.

Vďaka jóge sa naučíte správne dýchať, získate flexibilitu a budete sa cítiť lepšie aj po duševnej stránke.

Upratovanie

Táto aktivita pre vás možno nebude najpríjemnejšia, no pozrite sa na to z druhej strany: počas dažďa máte čas urobiť poriadok v skrini, čo ste tak dlho odkladali.

Takže šup-šup handru do ruky a hor sa do upratovania!

Varenie

Počas teplých a slnečných dní väčšinou nie je čas na varenie zdĺhavých receptov. Vtedy chcete čo najrýchlejšie vypadnúť z domu. No práve teraz, keď prší, je ten správny čas, aby ste aspoň jeden z nich vyskúšali.

Nezabúdajte, že čím viac varíte a skúšate nové recepty, tým lepšie to pôjde. Plusom je, samozrejme, skvelé jedlo a uznanie od vašej rodiny.

Relaxácia vo vani

Posledná aktivita, ktorú môžete robiť, keď prší, bude pre vás určite najatraktívnejšia. Relax vo vani s bublinkami, sviečkami a pohárom vínka je na nezaplatenie.

Ešte stále sa vám zdá, že dážď je to najhoršie?