Aktivity, vďaka ktorým zažijú vaše deti cez leto množstvo zábavy

Aktivity, vďaka ktorým zažijú vaše deti cez leto množstvo zábavy

Koronavírus zmenil plány na leto mnohým rodinám a viaceré rodiny musia improvizovať, aby deťom pripravili program na leto. Ak máte doma školopovinné deti a hľadáte zaujímavé tipy na aktivity, ponúkneme vám pár zaujímavých tipov, vďaka ktorým zažijú deti cez leto množstvo zábavy.

Plávanie v bazéne

Keďže teraz máme obmedzené možnosti vycestovať za hranice k moru, viaceré rodiny budú kupovať bazény na svoje záhrady. Ak plánujete kúpiť, alebo máte bazén, odporúčame vám každý deň spoločne plávať v bazéne. Ak ste si objednali bazény Bestway, či už nafukovacie, alebo s konštrukciou, môžete si dovoliť nielen v nich leňošiť, ale aj plávať.

Plávanie v bazéne, súťaže, ale aj hádzanie nafukovacej lopty, či hranie sa s vodnou pištoľou sú aktivity, ktoré bavia veľkých, ale aj malých.

Bedminton/ loptové hry

Množstvo zábavy zažijete aj pri bedmintone, či loptových hrách. Zahrajte si futbal, hádzanú a ak máte priestor, namontujte si aj detský basketbalový kôš, či už na garážové dvere, alebo na strom. Športové aktivity sú na zlepšenie celkovej kondície a keďže ste vy a vaše deti mali menej pohybu počas karantény, skúste využiť pekné letné počasie práve na tieto aktivity.

Odporúčame vám dať si turnaj. Detská súťaživosť nemá konca kraja, preto sú takéto aktivity priam vhodné na leto.

Tieto aktivity sú vhodné pre dievčatá, ale aj chlapcov. Hračky síce nenájdete v kategórií hračiek pre dievčatá, sú však vhodné aj pre dievčatá.

Chodievajte na turistiku/ cyklotúry

Ak vám vydá počasie a nechcete byť celý čas len doma, odporúčame vám chodievať na turistiku, či cyklotúry. Vyberte si miesta, ktoré sú prístupné, nenáročné pre deti a zároveň sú v krásnom prostredí. Možno si deti na začiatku pofrflú, ale ak spojíte turistiku, či cyklotúru so stanovačkou, alebo len s opekačkou, určite sa im takýto nápad bude páčiť.

Vodievajte deti viac do prírody. Môžu tam rozvíjať detskú fantáziu a budú v čistom prostredí mimo mestského smogu.

Zdroj obrázka:

Autor:  Sunny studio / Shutterstock.com