Akú sukňu si vybrať v závislosti od typu vašej postavy?

Akú sukňu si vybrať v závislosti od typu vašej postavy?

Existuje ženskejší kus oblečenia ako sukňa? Aj keď v minulosti neboli vždy len ženskou záležitosťou, dnes je sukňa typickým predstaviteľom ženského šatníka. A rozhodne by nemala aspoň jedna chýbať ani v tom vašom.

Ideálna sukňa pre jablko aj hrušku

Aj keď nosenie sukní sa nám spája hlavne s letom, rozhodne sa nestratia ani počas chladnejších mesiacov. Veď kombinovať sa dajú takmer so všetkým, napríklad aj so štýlovými rifľovými bundami. A viete, čo je na sukniach úplne najlepšie? Bez ohľadu na to, akú máte postavu, môžete nájsť sukňu, v ktorej budete vyzerať skvelo. Veď čítajte ďalej.

V prípade, že máte plnšie a zaoblené krivky v oblasti brucha, máte postavu jablka. To je síce pekné pomenovanie, ale čo s tým nešťastným bruškom? Môžete ho zakryť sukňou s vysokým pásom. Ak bude mať naviac áčkový strih, opticky odvediete pozornosť na vaše nohy.

Ďalší milý názov pre typ postavy (pokiaľ sa vás netýka) je hruška. Tak sa označuje typ postavy so širokými bokmi. Platí to, čo v predchádzajúcom prípade, najideálnejšou voľbou je áčková sukňa s vysokým pásom. Zvýrazní váš pás a vaše široké boky sa stratia pod rozširujúcim sa strihom takejto sukne.

Chcete zvýrazniť alebo trochu zakryť svoje krivky?

Opačný problém majú ženy s postavou typu banán. Ide o typ postavy, kedy sú ramená, boky a pás približne rovnakej šírky. Ženy s touto postavou síce môže tešiť, že nebojujú s veľkou dávkou kíl naviac, ale mnohé by privítali nejaké tie krivky. V tomto prípade dobre poslúžia úzke obtiahnuté sukne, ktoré zvýraznia každé minimum kriviek. Okrem toho takáto sukňa zvýrazní vaše nohy.

Za ideálny typ ženskej postavy sa považuje postava presýpacích hodín. Krivky a dobre definované boky, ktoré sú však niekedy definované trochu príliš (aspoň v očiach ich „nositeliek“). Ak sa vám naviac zdá, že máte širšie stehná, ideálna bude pre vás dlhšia a nie príliš obtiahnutá sukňa. Mierne zahalí tieto miniatúrne nedokonalosti a vy budete vyzerať skutočne božsky.

Zdroj obrázka:

Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com