Bardejov – mesto, ktoré nepreslávili len Bardejovské kúpele

Bardejov – mesto, ktoré nepreslávili len Bardejovské kúpele

Už ste niekedy boli na severovýchode Slovenska – v meste Bardejov, ktoré sa nachádza v Prešovskom kraji a je dokonca zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO?

Ak ešte nie a máte voľný víkend pred sebou, určite sa vyberte práve do tohto mesta. Cestou sa môžete zastaviť aj v Levoči a v Prešove, v ktorom nájdete množstvo zaujímavých miest – napríklad taký Solivar alebo Oltár Majstra Pavla z Levoče. Bardejov preslávili najmä Bardejovské kúpele. Toto mesto však ponúka mnohé zaujímavé miesta, ktoré by ste mali vidieť. Čo by ste si mali v meste Bardejov pozrieť? 

Radničné námestie 

Toto mesto, ako je už mnohým určite známe, bolo postavené na šachovnicovom pôdoryse. Keď sa pozriete naň z vtáčej perspektívy, určite vás zaujme Radničné námestie, kde sa v strede nachádza budova kedysi slávnej Mestskej radnice. Ak sa budete nachádzať v blízkosti tejto budovy, určite do nej nazrite. V súčasnosti sa v nej nachádza Vlastivedné múzeum. Ak ste fanúšikmi kultúry a múzeá a galérie navštevujete pravidelne, určite navštívte aj tie v meste Bardejov. 

Meštianske domy na námestí, Kostol sv. Egídia 

Na tomto Radničnom námestí nájdete okrem Mestskej Radnice aj gotický kostol sv. Egídia a krásne meštianske domy, ktoré, ako si všimnete na mieste, sú postavené kolmo na toto námestie. Týchto meštianskych domov je presne 46, čo je celkom hojný počet a kým obehnete celé námestie dookola, aj sa zapotíte. Pamiatky v Bardejove sú naozaj prekrásne a ak sa tam chystáte, odporúčame vám zajednať si ubytovanie. Na prehliadku tohto mesta vám nebude stačiť jeden deň. Ak už v ňom budete, okrem pamiatok by ste mali ísť aj do miestnych kúpeľov, ktoré sú od centra len pár kilometrov. 

Okrem Radničného námestia, Kostola sv. Egídia a budovy bývalej Mestskej Radnice vám odporúčame nakuknúť aj do neďalekých skanzenov. Určite si spravte výlet aj do areálu židovského suburbia.

Zdroj obrázku: http://slovakia.travel/en/bardejov