Cesta za vysnívanou postavou

Cesta za vysnívanou postavou

Aj keď si to nie vždy priznávame, čoraz častejšie sa porovnávame s inými ženami. Chceme byť rovnako krásne, dokonalé ako ony, pričom si uvedomujeme, že meníme svoje JA.

Po dlhej zime ale mnoho žien nie je spokojných so svojou postavou. Ak chcete ale cez leto vyzerať dobre, čo musíte urobiť pre to, aby ste mali vysnívanú postavu?

Turistika a prechádzky

Problémom dnešnej generácie je dlhé trávenie času za počítačom. Minimum pohybu spôsobuje nabaľovanie rizikových partií tukovými vankúšmi. Ak chcete mať dobrú postavu, častejšie sa hýbte. Odporúčame častejšie chodiť na turistiku. Ak si chcete dať viac do tela, zaobstarajte si nové záťažové vesty.

Pravidelné turistikovanie vám pomôže spevniť nohy (lýtka) a zbavíte sa tak tuku na stehnách.

Prechádzky v prírode sú dôležité nielen pre spevnenie nôh, ale aj pre zlepšenie imunity. Ak máte problémy so zníženou imunitou, môžete spojiť príjemné s užitočným.

Cvičenie doma

Ak chcete schudnúť, okrem prechádzok a turistiky, ktorými spevníte predovšetkým nohy, skúste aj cvičenie doma. Ak máte faldíky na rukách, vyskúšajte cvičenie na hrazdách, s činkami, alebo s kettlebellom. Dobrými cvičiacimi strojmi sú aj nastaviteľné posilňovacie lavice, ktoré vám pomôžu spevniť hlavne bruško a prsia. Vďaka nastaviteľnej opierke si posilňovaciu lavicu budete môcť prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Úprava jedálnička

Pohyb je veľmi dôležitý pri budovaní svojej vysnívanej postavy, avšak bez úpravy stravy sa vám nepodarí schudnúť na požadovanú váhu. Potrebujete upraviť aj jedálniček. Vyhnite sa potravinám s vysokým obsahom tukov a sacharidov.

Obmedzte konzumáciu múčnych jedál a klasickú bielu múku nahraďte zdravšími variantami múk. Cenovo najprijateľnejšia je práve špaldová múka, ktorá až tak nezaťažuje žalúdok a dokáže plnohodnotne nahradiť bielu múku.

Odporúčame konzumovať sezónne ovocie a zeleninu. Zo zeleniny si napríklad môžete začať robiť prílohy. Delená strava mnohým ženám pomohla schudnúť nadbytočné kilogramy.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com