Chcete, aby vaša kuchyňa vyzerala moderne? Tieto prvky to zaručia

Chcete, aby vaša kuchyňa vyzerala moderne? Tieto prvky to zaručia

Zariaďovanie kuchyne býva často najväčšou výzvou spomedzi všetkých miestností v domácnosti. Potrebujete totižto do nej „vopchať“ množstvo spotrebičov, úložného priestoru a samozrejme, musí v nej byť aj dostatok priestoru na to, čo sa v kuchyni robí, čiže na varenie, pečenie a prípravu jedál vo všeobecnosti.

Zariadiť kuchyňu funkčne aj dizajnovo môže byť ťažkou úlohou

A nezabudnime aj na „potrebu“ moderného dizajnu, ktorý bude „aktuálny“ dlhé roky. Nikto predsa nechce rekonštruovať kuchyňu tak často ako si napríklad vymieňa mobilný telefón. Tiež máte pocit, že navrhnúť novú modernú kuchyňu je úloha hodná skúseného interiérového architekta?

Máme však pre vás niekoľko rád ohľadom toho ako by mala moderná kuchyňa vyzerať. A tak toho architekta možno ani nebudete potrebovať. Alebo mu aspoň budete vedieť lepšie opísať vašu predstavu o novej kuchyni.

Takto vyzerajú moderné kuchyne

V súčasnosti prevláda (nielen) v kuchyniach minimalizmus. Jednoduché čisté línie a tvary, vzdušný a čo najviac otvorený priestor a dôraz na funkčnosť, to všetko vám zaručí, že vaša kuchyňa bude skutočne nadčasová.

Jedným z najvýraznejších prvkov takýchto moderných kuchýň je absencia úchytiek. Tie často podliehali rôznym dizajnérskym trendom a boli viac ozdobné ako funkčné, čo v konečnom dôsledku skracovalo dobu, počas ktorej bola kuchyňa „trendy“. Otváranie prvkov na kuchynskej linke jednoduchým stlačením je tak jednou z hlavných vecí, ktorá robí kuchyňu modernou.

A čo farby? Tie predsa taktiež výrazným spôsobom vplývajú na výsledný vzhľad. V súčasnosti najviac dominujú biele kuchyne s vysokým leskom, ale to neznamená, že len biela farba je tá správna. Kľudne sa nebojte ani ďalších neutrálnych farieb, akými sú béžová, sivá, či dokonca čierna.

Zdroj obrázka:

Autor: Standret / Shutterstock.com