Chia semienka, poklad z Argentíny

Chia semienka, poklad z Argentíny

Chia semienok je množstvo – klasické, bio, v RAW kvalite… Každý si vyberie, čo telu najviac vyhovuje. Potrebujete sa rýchlo nasýtiť? Nasypte si chia do svojho obľúbeného nápoja alebo si ich rozmixujte do smoothie, postarajú sa vám o okamžitý prísun energie.

Celý deň fit

Či vykonávate namáhavú psychickú činnosť, alebo pracujete manuálne, s chia semienkami pôjde vášmu telu všetko o čosi ľahšie. Koncentrácia, ako aj energia na podávanie náročných fyzických výkonov, napr. aj pri športovaní, sa dá ľahko získať prírodnou cestou, bez nutnosti konzumácie energetických nápojov, ktoré navyše pri požití vo väčšom množstve môžu byť aj zdraviu škodlivé. Chia semienka nie sú na trhu so zdravými potravinami nijakou novinkou. Mnohí ich konzumujú, pretože je to módne, no iba málokto vie, aké bonusy prinášajú pre zdravie. Nadopujú vás energiou na celý deň, a keďže sú také nasiakavé, tekutiny dokážu telu dodávať postupne, a tak ho efektívne hydratujú. Vďaka vysokému obsahu vlákniny pôsobia na telo prečisťujúco a podporujú metabolizmus, čo oceníte najmä pri redukovaní hmotnosti. Známe sú aj pre svoje antioxidačné vlastnosti. Zatočia s voľnými radikálmi, výsledkom čoho môže byť krásna pleť bez vrások. Aj vaše srdiečko si ich nebude vedieť vynachváliť, najmä pokiaľ vás trápi vysoký krvný tlak či problémy s cholesterolom.

Chia semienka u vás doma

Keďže chia semienka dobre viažu vodu a po napučaní nadobúdajú rôsolovitú konzistenciu, môžete s nimi zahustiť akýkoľvek pokrm bez toho, aby ste narušili jeho chuťové vlastnosti. Vynikajúce sú však aj do koláčov, buď ako súčasť cesta, alebo ako ozdoba. Ak ich niekto neznesie v nápoji, toto je dobrý spôsob, ako ho zaujať. Sladké i slané pečivo s chia semienkami sa stane nutrične bohaté. Ak máte čas sa s jedlom hrať, vyskúšajte aj rôzne chia pudingy, vyzerajú aj chutia skvelo. Konzumovať tento poklad z Argentíny by si mali zvyknúť najmä cukrovkári, pretože sa povráva, že diabetes dokážu vyliečiť. Ak sa usilujete popracovať na lepšej stavbe tela a pravidelne navštevujete fitnescentrum, chia semienka vám nahradia akékoľvek drahé výživové doplnky, ako sú napr. proteínové tyčinky. Posilnia vám kosti a pomôžu vám vybudovať svaly.