Chráňte si interiér pred letnými horúčavami

Chráňte si interiér pred letnými horúčavami

V posledných rokoch bývajú u nás letá extrémne horúce. Už ráno sú teploty vysoké a cez deň sa snažíme schovávať do klimatizovaných priestorov, len aby sme sa trošku schladili.

Ak sa bojíte letných horúčav, ktoré k nám prídu v letných mesiacoch, chráňte si interiér pred letnými horúčavami.

Vetranie si nechajte na ráno

Aj vy máte tendenciu otvárať cez letné mesiace okná aj počas dňa? Robíte chybu! Keď vetráte cez deň, vpustíte dovnútra horúci vzduch, čím neochladíte miestnosť, ale naopak, ešte viac ju zohrejete.

Ak si chcete chrániť interiér pred letnými horúčavami, odporúčame vám nechávať si vetranie na ráno. Odporúča sa okolo 5-6. hodiny ráno, kedy ešte nie je tak veľmi teplo.

Používajte správne tieniacu techniku

Keď vyvetráte, nikdy nezabúdajte zatemniť interiér kvalitnou tieniaciu technikou. V súčasnosti sú okrem klasických interiérových žalúzií využívané aj iné žalúzia. Medzi najkvalitnejšie žalúzia radíme moderné vertikálne žalúzie, ktoré sú využívané najmä v rodinných domoch na väčších presklených plochách. Ak hľadáte kvalitné tienenie, odporúčame vertikálne žalúzie. V ponuke nájdete dokonca aj luxusné drevené vertikálne žalúzie, ktoré perfektne zapadne do minimalistických interiérov.

Chráňte si aj podkrovné priestory

Zatemňujte si predovšetkým kuchyňu a spálňu, pretože vysoké teploty práve v týchto dvoch miestnostiach, kde strávite najviac času, vám nemusia robiť dobre.

Ak bývate v rodinnom dome a máte aj podkrovné miestnosti, myslite na to, že práve tam je potrebné používať tieniacu techniku. Kolísanie teplôt v týchto priestoroch záleží aj od kvality strechy a použitej izolácie. Určite si ale zaobstarajte nové rolety pre strešné okná, ktoré budú veľkosťou vyhovovať na tie vaše a ochránia vás pred priamym slnkom.

Obmedzte varenie a pečenie

Ak by sme vám mohli odporučiť, skúste v letných dňoch obmedziť pečenie a varenie. Pripravujte si skôr studené pokrmy, napríklad šaláty a keď chcete tepelne spracované jedlá, odporúčame zdravé grilovanie na terase či balkóne. Takto ochránite kuchyňu a celý interiér pred nadmerným teplom.