Chudnete? Vyskúšajte diétu s jablčným octom

Chudnete? Vyskúšajte diétu s jablčným octom

Takmer všetci sme v živote zažili chvíle, kedy sme si povedali : „ A dosť, chcem schudnúť!“ , lenže naše odhodlanie a možno aj viera v pozitívny výsledok, neboli natoľko silné, aby sme sa do toho vôbec dali. V poslednej dobe sa veľa rozpráva o diéte s jablčným octom? Počuli ste už o nej?

Rýchly úbytok váhy

Možno tiež patríte k tým ľuďom, ktorí už vyskúšali takmer všetko, ale aj napriek tomu ručička na váhe ukazuje vždy rovnakú hodnotu. V prvom rade si však treba uvedomiť, že nejaká diéta na celom svete vám nepomôže, ak o tom čo i len na sekundu zapochybujete. Všetko je v hlave. Pokiaľ máte vieru a odhodlanie a samozrejme aj pevnú vôľu, môže sa vám podariť schudnúť akokoľvek. Nezabúdajte však, že 20 % úspechu je aj aktívny pohyb a zmena životného štýlu. Ak sú vaše dni naplnené stresom a máte minimum pohybu, chudnutie potrvá dlhšie. Práve diéta s jablčným octom sľubuje mesačný úbytok váhy až 8 kg!

Pozor na nežiadúce účinky

Všetko má svoje klady a zápory, a tak je to aj v prípade tejto diéty. Jablčný ocot je predsa len ocot. Nežiadúcim účinkom môže byť, že vás začne páliť záha, pretože jeho zloženie spomaľuje trávenie a zabraňuje veľkým výkyvom hladiny cukru v tele. Vďaka tomu však máte menšiu chuť do jedla. Vysoký obsah kyseliny octovej môže spôsobiť poškodenie zubov či sliznice ústnej dutiny. Taktiež môže spôsobiť žalúdočné problémy alebo nadúvanie.

Ako začať diétu s jablčným octom? O čo ide?

V prvom rade treba spomenúť, že keď začínate s akoukoľvek diétou, mali by ste sa vyhýbať sladeným nápojom a iným maškrtám. Ani alkoholické nápoje či príliš mastné jedlá by už nemali nájsť miesto vo vašom stravovaní.

Diétu s jablčným octom začínajte v pondelok. Pred každým jedlom, tj. ráno, na obed aj večer, si dajte dve lyžičky octu do pohára s vodou alebo minerálkou a vypite. Chuť nie je dvakrát príjemná, preto si nájdite vlastný spôsob, ako ocot budete užívať. Odporúča sa denne vypiť aspoň 2 – 3 litre vody a k tomu aspoň jednu šálku žihľavového čaju. Každý druhý deň by ste mali piť aj čaj, ktorý prečisťuje krv (nájdete v lekárni). Diéta sa drží dva týždne, potom si dajte týždeň pauzu, aby si žalúdok trochu oddýchol. Pokračujte odznova – dva týždne diéta, týždeň pauza, atď.

Nezabúdajte popri tom aspoň na prechádzky v prírode a veľa ovocia a zeleniny na tanieri. 🙂