Chudnutie nie je len o úprave stravovacích návykov

Chudnutie nie je len o úprave stravovacích návykov

Väčšina z nás nie je spokojná s aktuálnou váhou. Chceme schudnúť, no stále sa len sťažujeme, že kilogramy aj po úprave jedálnička nejdu dole. Musíme si však uvedomiť, že chudnutie nie je len o zmene stravovacích návykoch. Zatiaľ nikomu sa ešte nepodarilo schudnúť len úpravou jedálnička.

Ak vám preto záleží na vašom zdraví a prisahali ste sama sebe, že spravíte čosi so svojou váhou, skúste sa držať týchto pravidiel.

Absolútne vynechanie alkoholických nápojov

Ak si upravíte jedálniček, ale nevynecháte alkoholické nápoje, úbytok váhy sa nedostaví a ak aj áno, tak nie v takom množstve, v akom by ste očakávali. Majte pevnú vôľu a vynechajte konzumáciu alkoholických nápojov. Pomôcť vám nepomôžu ani kofeínové energetické nápoje. Kávu si môžete dopriať, ale vyhnite si tzv. „energeťákom“.

Najzdravším nápojom na chudnutie je bezpochyby voda a práve preto by práve ona mala tvoriť väčšinu vášho pitného režimu.

Pohár vody nalačno

Ak chcete schudnúť, odporúčame vám pitie čistej vody z kohútika. Ak si ju chcete ochutiť, odporúčame kombinovať s čerstvými bylinkami (šalviou, žihľavou, mätou a medovkou) alebo citrónom. Každý z nás by mal ráno vypiť nalačno pohár čistej vody. Naštartujete nielen svoje trávenie, ale aj doplníte chýbajúce tekutiny, ktoré telo počas noci vypotilo.

Nepohrdnite ani minerálnymi neochutenými vodami. Prečítajte si ale zloženie minerálnych vôd.

Bez pohybu to nepôjde

Nadbytočné kilogramy budú ubúdať jedine vtedy, ak si okrem úpravy stravovacích návykov a pravidelného pitného režimu doprajete viac pohybu.Využite preto maximálne svoj voľný čas a trávte ho pohybovými aktivitami. Začať môžete rýchlou chôdzou, bicyklovaním, neskôr môžete prejsť k náročnejším športovým aktivitám.

Ak sa vám ale podarí schudnúť, myslite na to, že úbytkom kilogramov začne vaša pokožka ochabovať. Potrebná je preto pravidelná hydratácia rizikových partií (stehien, bruška, zadočka). Pomôcť si môžete užívaním kvalitného prípravku Inca Collagen. Jedná sa o morský kolagén, ktorý obmedzuje tvorenie celulitídy, pomáha pri hojení rán a jaziev a obnovuje kožné bunky.

Nadbytočných kíl sa dokážete zbaviť pohybom, jedením zdravých potravín z lokálnych zdrojov, ale aj pitím čistej vody.