Činnosti, ktoré pri upratovaní domácnosti zanedbávame

Činnosti, ktoré pri upratovaní domácnosti zanedbávame

Upratovanie nepatrí u niektorých žien medzi obľúbené činnosti, no práve táto činnosť poväčšine ostáva na ich pleciach. Niektoré ženy považujú upratovanie za akúsi formu relaxu, s čím možno niektoré nebudete súhlasiť.

Ktoré činnosti ale pri upratovaní domácnosti zanedbávame?

Nepravidelne meníte posteľné obliečky

Posteľné obliečky prichádzajú do kontaktu s našou pokožkou dennodenne a aj napriek tomu mnohé ženy akosi zabúdajú na pravidelné vymieňanie posteľných obliečok.

Posteľné prádlo by sa malo meniť každé dva týždne, ideálne však každý víkend. Zvyšky kože a vlasy sú potravou pre roztoče a ak chceme, aby bolo posteľné prádlo čisté, musíme ho prať.

Pri praní posteľných obliečok sa držte pracej etikety. Najlepšie však obliečky vyperiete na 60ºC. Ak sú ale na pracej etikete uvedené menšie teploty, držte sa ich. V opačnom prípade riskujete, že si ich zničíte.

Pri menení posteľného prádla nezabúdajte povysávať povrch matracov od vlasov a suchých zvyškov kože. V zime matrace dávajte do okien, aby vymrzli a v lete sa ich zase nebojte vyložiť von na slnko.

Nemeníme mokré uteráky a osušky za čisté, suché

Trápite sa v kúpeľni s nadmernou vlhkosťou a plesňami? Problém môže byť aj v mokrých uterákoch, či osuškách. Uteráky a osušky by sa mali dávať pravidelne na sušiak. Nesmú jednoducho visieť v kúpeľni. Za mokrými uterákmi sa v škárach môže objaviť pleseň, ktorej sa zbaviť bude omnoho náročnejšie ako si myslíte.

Každý jeden člen rodiny by mal mať vlastný uterák, ktorý samozrejme musí byť pravidelne menený.

Okrem menenia posteľných obliečok a mokrých uterákov a osušiek nezabúdajte dôkladne vyčistiť škáry medzi obkladačkami v kúpeľni a umývať vonkajšie parapety, aby vám špina zvonku pri pršaní neprskala na okná. Upratovanie si vyžaduje 100 % sústredenosť a odbiehať od upratovania domácnosti by ste nemali.

Zdroj obrázka:

Autor: LightField Studios / Shutterstock.com