Čo by ste počas zimy v rámci obliekania nemali podceňovať?

Čo by ste počas zimy v rámci obliekania nemali podceňovať?

Zimné obdobie je zaťažkávajúcou skúškou pre náš organizmus. Obzvlášť táto zima poznačená koronavírusom nám výrazne komplikuje bežné dni.

Aby ste však zimu zvládli bez problémov, čo by ste počas zimy v rámci obliekania nemali podceňovať?

Vrstvenie oblečenia

V rámci obliekania by ste počas zimy nemali podceňovať predovšetkým vrstvenie oblečenia. V chladných mrazivých dňoch je potrebné mať na sebe viacero vrstiev. Kým na turistike oceníte viacero ľahkých tenších vrstiev, počas bežných dní oceníte kombináciou jednej tenkej a jednej hrubej hrejivej vrstvy. Vašimi vernými spoločníkmi budú bavlnené dámske body v neutrálnych farbách, poprípade dámske funkčné tričko z Merino vlny v prípade, že sa budete venovať športovým aktivitám.

Ak nosievate počas zimy najčastejšie hrubé svetre, či hrubé pletené kardigány, pod ne si dávajte topy, ktoré vám poskytnú maximálne pohodlie a ochránia vaše rizikové partie pred nachladnutím.

Ochrana hlavy, krku a chodidiel

Okrem vrstvenia oblečenia by sme počas zimy nemali podceňovať ochranu hlavy, krku a chodidiel. Počas teplejších zimných dní môžete menej vrstviť, ale treba si tieto rizikové partie aj tak chrániť. Ako ochrana hlavy vám počas zimy poslúži vlnená čiapka. Ako ochrana krku zase pletený tunel na krk, či maxi vlnený šál. Ako ochrana chodidiel poslúžia teplé termo ponožky, či podkolienky. Podkolienky odporúčame aj vtedy, ak sa počas zimy nechcete vzdať nosenia dámskych členkových čižiem.

Čo by ste počas zimy nemali v rámci obliekania podceňovať? Rozhodne by ste nemali podceňovať vrstvenie a ochranu hlavy, krku a chodidiel. Zároveň je potrebné chrániť si aj bradu, či pery pred silnými mrazmi. Používajte v prípade potreby okrem šálu aj nákrčník.

Ako spodnú vrstvu môžete nosiť aj pletené pančuchy, ktoré perfektne môžete skryť pod dámske nohavice a budete tak stále v teple.

Zdroj obrázka:

Autor: Rohappy  / Shutterstock.com