Čo môžete urobiť preto, aby ste sa vyspali aj cez tropické noci?

Čo môžete urobiť preto, aby ste sa vyspali aj cez tropické noci?

V posledných rokoch nás prekvapili extrémne horúčavy už aj počas noci, kedy sme tak trochu dúfali, že v domácnosti vymeníme vzduch a vyspíme sa bez toho, aby sme sa zobudili úplne spotení. Ak sa vám ale zdá, že za vašou nespavosťou sú vysoké teploty v spálni, skúste sa inšpirovať týmito praktickými radami. 

Kúpte si kvalitnejšie posteľné obliečky 

Problémy so spánkom vám počas leta môže spôsobiť aj zlý materiál obliečok. Ak nakupujete v lacných obchodoch za pár eur, nemôžete očakávať, že vám tieto obliečky po pár vypratiach udržia tvar a budú stále také jemné, ako keď ste ich kúpili. V letných mesiacoch, počas tropických nocí, oceníte kvalitné bavlnené (zo 100% bavlny) obliečky, ale aj saténové obliečky, ktoré príjemne chladia. 

Ak vám príde investícia do kvalitne šitých posteľných obliečok zbytočná, práve cez leto sa presvedčíte o pravom opaku. Kúsavý materiál lacných obliečok vám nedovolí spávať a bude vašu opálenú pokožku podráždenú od slnka ešte viac dráždiť. 

Nevetrajte cez deň 

Keď prídeme z práce domov, máme chuť vyvetrať. Cez letné tropické dni ale určite nevetrajte, a to najmä v spálni. Do spálne vpustíte horúci vzduch a miestnosť ešte viac zohrejete. Darmo budete lamentovať nad tým, že večer nemôžete zaspať, keď ste vetrali cez deň. Nevyvetrali ste, ale miestnosť ste ešte viac zohriali. 

Nikdy nevetrajte cez deň. Keď budete unavení z toľkého tepla, ľahnite si na posteľ, ale pozor, majte rozprestretý prehoz na posteľ. Ten ochráni posteľné obliečky pred potom a prachom. Vetrajte vždy len skoro ráno – ideálne pred 7:00 a večer po 21:00. Jedine vtedy sa vám podarí vymeniť teplý vzduch za chladnejší. Uvidíte, že keď budete toto dodržiavať, vyspíte sa aj cez tropické noci. 

Cez tropické noci nahraďte hrubé paplóny za posteľné obliečky a spávajte len pod nimi. Nebudete sa tak potiť, ale zároveň, keď vám bude chladnejšie, budete sa môcť niečim prikryť. Spávajte v čistom bavlnenom tenkom pyžame/ nočnej košeli – odporúčame aj ľanové pyžamo.