Čo so zásnubným prsteňom po svadbe?

Čo so zásnubným prsteňom po svadbe?

Okamih, keď muž pokľakne pred ženou so zásnubným prsteňom a žiadosťou o ruku, je významným míľnikom pre každú ženu. A samozrejme aj pre muža, ktorý tým dáva najavo svoju túžbu stráviť so ženou, ktorú žiada o ruku, celý zvyšok života.

Nechcete ho navždy odložiť a chcete ho naďalej nosiť?

Nehovoriac o tom, že zasnúbenie zväčša znamená, že v dohľadnej dobe príde najdôležitejší deň v doterajšom priebehu vzťahu, svadba. A pokiaľ je od zásnub do svadby najdôležitejším šperkom ženy zásnubný prsteň, po svadbe to už je svadobná obrúčka. A čo potom zvyknú robiť ženy so svojimi krásnymi zásnubnými prsteňmi s diamantom?

Niektoré sa riadia tradíciou, ktorá hovorí, že obrúčka nahrádza zásnubný prsteň a tak ho jednoducho prestanú nosiť. Ale navždy odložiť taký krásny prsteň? To sa rozhodne nepozdáva množstvu žien. Ak aj vy patríte k nim, kľudne môžete zásnubný prsteň nosiť naďalej. A dokonca máte viacero možností.

Ako nosiť zásnubný prsteň po svadbe?

Zásnubný prsteň nemusíte po svadbe „presúvať“ do šperkovnice, ale namiesto toho ho môžete „presunúť“ na druhú ruku, či iný prst vašej ľavej ruky. Je však možné (obzvlášť ak ho budete chcieť nosiť na ľavej ruke, ale na inom prste), že bude potrebné upraviť jeho veľkosť, aby vám aj na takomto novom „mieste“ sedel. Prstene skrátka nie sú diamantové náušnice, pri ktorých rokmi nemusíte riešiť zmenu veľkosti.

Ak nechcete riešiť úpravu veľkosti, ale chcete zásnubný prsteň nosiť aj naďalej, nebudete výnimkou ani ak ho jednoducho budete nosiť na jednom prste spolu so svadobnou obrúčkou. Prípadne môžete skúsiť jedno celkom originálne riešenie.

Tým riešením je, že začnete zásnubný prsteň nosiť na retiazke ako prívesok. Takúto možnosť ocenia aj dámy, ktoré nechcú na ruke kombinovať zásnubný prsteň a obrúčku, ale ani sa ho nechcú rovno vzdať.

Zdroj obrázka:

Autor: Aleona / Shutterstock.com