Čo ste o bambuckom masle možno nevedeli

Čo ste o bambuckom masle možno nevedeli

Bambucké maslo sa vyrába z plodov stromu Maslovca, alebo Bambuckého stromu. Niektorí používajú aj názvy ako „shea butter“ alebo maslo „karité“. To, že sa používa v potravinárskom i kozmetickom priemysle, vieme už dávno. Ale vedeli ste napríklad, že je výborné na zjemnenie jaziev?

Ako sa vyrába

Bambucký strom rastie iba v Afrike a aj získavanie spomínaného masla je teda skutočným rituálom. Po dozretí plodov sa odstráni ich vonkajšia dužina, ktorá ukrýva orech. Oddelením škrupiny a drvením sa vo vnútri nachádza zázračné maslo. Najskôr sa však musia jeho jadrá upražiť na ohni. Jeho vôňa je typická tým, že v sebe obsahuje stopy dymu. Neustálym miešaním, aby maslo neprihorelo a pridaním vody, zmes získa požadovanú konzistenciu. Produkt sa ďalej taví, až kým sa odparí prebytočná voda. Následne nechajú maslo stuhnúť na chladnom mieste.

Čím je výnimočné?

Výnimočné je svojim zložením. Bambucké maslo obsahuje veľa druhov kyselín, napríklad kyselinu olejovú, stearovú, linolovú, palmitovú, linolénovú a arachidovú a tiež vitamíny A, E a antioxidanty.

Vhodné je na všetky typy pleti, bez ohľadu na vek a citlivosť. Normálna koža získa zdravý, mladistvý vzhľad a tá vysušená zas poriadnu dávku hydratácie. Dosť bolo suchej a šupinatej pokožky. Vďaka vitamínu E sa poriadne napne a eliminuje tvorbu vrások.

Vydrží vám dlho

Tým, že má maslovú hustú konzistenciu, vydrží naozaj veľmi dlhú dobu. Pripravte sa na to, že je to ako skutočné maslo, takže keď nie je trochu roztopené, bude sa natierať o niečo ťažšie. Ak si radi občas doprajete horúci kúpeľ, pridaním lyžice bambuckého masla do vody, pocítite rozdiel okamžite. Hydratácia, akú ste dlhé roky hľadali a konečne ste ju našli.

Používa sa aj ako náhrada opaľovacích krémov

Bambucké maslo dokonale nahradí aj opaľovací krém. Je to síce slabší ochranný faktor, čiže ak sa plánujete zdržať na priamom slnku dlhšie, mali by ste sa ponatierať častejšie, aby bola účinnosť stopercentná. Je to prírodný UV filter.

Pomoc pre akné, jazvy a strie

Je výborné na problematickú aknóznu pleť, ba dokonca pomáha zjemňovať rôzne druhy jaziev. Napomáha pri psoriáze aj pri ekzémoch. Môžete si ním natierať suché pery, lakte, chodidlá a taktiež celé telo, tvár, ruky no v neposlednom rade aj vlasy. Bambucké maslo je skvelá hydratačná maska na vlasy, ktoré potom budú krásne jemné, hydratované a lesklé.