Cvičenie jogy si vyžaduje svojský šatník

Cvičenie jogy si vyžaduje svojský šatník

Nahovorila vás známa na hodiny jogy? Precvičiť telo a zrelaxovať sa dokážete aj v bežnom oblečení, no joga si priam žiada čosi špeciálne a extra pohodlné. Bonus je, ak to navyše aj dobre vyzerá.

Pohodlne ako doma

Všetko, čo v živote zažívame prvýkrát, nás obdarí miernou dávkou stresu a tak trocha aj neistoty. Ak ste sa však rozhodli zmeniť životný štýl, viac sa hýbať a zmeniť spôsob myslenia, nikdy nie je prečo váhať. Cvičenie jogy si získalo sympatie u mnohých ľudí. Pomáha im zbaviť sa negatívnych myšlienok, precítiť každý centimeter tela, získať vytrvalosť, lepšie držanie tela, no zaiste aj čo-to schudnúť. Čo ale na seba, ak idete do spoločnosti žien, ktoré majú na rozdiel od vás s jogou skúsenosti? Určite ste si všimli, že jogínky na fotografiách sú jednoducho oblečené a i napriek tomu, že nemajú postavu modeliek, sa neboja voliť ani priliehavé strihy. Väčšinou nosia legíny a tielka, príp. pohodlné tričká a široké tepláky, a čo na nich nikdy nenájdete, sú topánky, pretože sa cvičí naboso, maximálne s využitím protišmykových ponožiek. Aj keď pri joge ide predovšetkým o to, aby ste sa dobre zrelaxovali a ponaťahovali, ovládli svoje myšlienky, pred začiatkom hodiny si vás ostatné ženy zaiste nezabudnú od hlavy po päty premerať, takže okrem pohodlnosti oblečenia, súvisiacej vo veľkej miere s tým, že dobre odvádza pot a reguluje teplotu tela, myslite aj na jeho štýlovosť.

Outfity na jogu

Keď ste sa rozhodli pre hodiny klasickej jogy, je to pravdepodobne preto, že sa príliš nechcete spotiť, len si vychutnať relax a pokojné dýchanie. Pokojne teda siahnite po bavlnených odevoch, ktoré vás nijako nebudú obmedzovať v pohybe. Iný prípad je však tzv. power joga, kde už je funkčné oblečenie nutnosťou. Keďže pri tomto druhu jogy sa stretnete s prvkami fitnes, oceníte odolnosť a tvarovú stálosť odevov, ako aj reguláciu tepla a odvod potu. Aby sa vám pri cvičení dobre dýchalo, zvršok by nemal mať príliš úzky strih, to ale neznamená, že sa vám tričko má kĺzať z ramien, pokojne voľte aj priliehavé kúsky. Strih oblečenia treba, samozrejme, prispôsobiť počasiu či teplote v miestnosti. Povolené sú aj tričká s dlhým rukávom, no zásadou je, aby neobsahovali prvky, ktoré by vás škriabali, tlačili alebo inak vyrušovali. S vhodnou garderóbou smelo na jogu!