Dámy, neskrývajte sa za mejkap!

Dámy, neskrývajte sa za mejkap!

Reklamy nám toho dokážu naozaj veľa predať. S pocitom dobrej kúpy sme spokojní a nemáme ani pomyslenia na to, či bola výhodná, alebo skutočne nutná. Dnes je predsa rad dôležitých vecí, ktoré jednoducho „musíme“ mať – nejaké premýšľanie si nechajme radšej na inokedy. Nie je na to čas. Skutočne?

Prečo nosíme mejkap?

Dobrá otázka!

Mejkap nosíme, pretože zo všetkých strán počúvame zvesti o tom, aký výborný je pre našu pleť. Obsahuje predsa množstvo vitamínov a hydratačných prvkov, ktoré potrebujeme, aby sme vyzerali dlho mladé a svieže. Okrem toho nás chráni pred škodlivým žiarením slnka, pred vetrom a tie naozaj kvalitné dokážu raz-dva prekryť rôzne nedokonalosti, akými sú napríklad akné, pehy alebo pokojne i pigmentové fľaky.

Veď dnešný ideál ženy je – aby bola stále upravená, dobre vyzerajúca a všetko zvládajúca. Na pleciach má (dobrovoľne) toľko naložené, že si večer čo večer líha do postele unavená  a úplne „vyžmýkaná“. Povie si – veď som žena a všetko zvládnem! Lenže sila ženy, je, milé dámy, ukrytá niekde inde ako v schopnosti odolávať stresu. Stres nie je nič prirodzené pre človeka. Nemusíme s ním ísť ruka v ruke.

Toto je skutočnosť

Tie z vás, ktoré chcú aj naďalej veriť tomu, že mejkap je pre pleť prospešný – tak sa pokojne skrývajte a vytvárajte si bariéru medzi sebou a svetom. Pretože „omietka“ na tvári nie je nič iné, ako sebaklam.

Výpovede mnohých žien, ktoré ho prestali používať a už si ho nanášajú iba na špeciálne spoločenské udalosti, sa zhodujú. Keď sa prestali spoliehať na mejkap, začali si viac veriť. Spoznali, čo to je mať sa rada taká, aká naozaj som. Bez pretvárky. Pleť sa radikálne upravila, nedokonalosti zmizli. Tvár vyzerá chudšie, nakoľko nie je nafúknutá od vody a od chémie, ktoré mejkap a šminky obsahujú. Oči prestali opúchať, vrásky sa začali vypĺňať prirodzeným kolagénom, ktorý si pokožka dokáže sama vytvoriť.

Samozrejme, že to chce obrovské odhodlanie, obzvlášť vtedy, pokiaľ ste dlhé roky nevyšli bez neho ani vysypať smeti. Toto s nami ženami urobili reklamy a „múdre“ relácie o kráse a móde. Pokiaľ sa nimi neriadime, cítime sa pod tlakom. Máme pocit, že to nerobíme správne. Všetko je jeden veľký biznis.