Detox organizmu, ktorý zvládne každý

Detox organizmu, ktorý zvládne každý

Azda nikomu toto slovo neznie veľmi príjemne. Všetci si slovo „detox“ spájame s akýmisi drastickými diétami a nevôľou dodržiavať určité zásady. V dôsledku zlého životného štýlu, neprimeranej stravy, stresu a únavy sa v našom tele hromadia nebezpečné toxíny, ktoré vyvolávajú nepríjemné zdravotné problémy.

Prvé príznaky, že ho potrebujete

Žltý jazyk a tiež žltý zapáchajúci moč, nepravidelná stolica, problémy s trávením, nadúvanie, vyrážky a akné, časté pľúcne choroby, kašeľ, nádcha, chrípka a celková únava spojená s nechutenstvom – toto všetko sú prvé príznaky, ktorými vám vaše telo hovorí, že: „ Pozor, máme problém!“ . Pripisujete to „iba“ strave, ktorá vám asi nepadla dobre. Žiaľ, nie je to úplne tak.

Ktoré toxíny nás „ničia“?

Treba si uvedomiť, že ľudské telo má obrovskú schopnosť sebauzdravovania aj bez akýchkoľvek liekov. Toxíny však na nás útočia odvšadiaľ. Len si vezmite naše životné prostredie. Vzduch, ktorý dýchame, obsahuje množstvo nebezpečných plynov a smogu, sme obklopení elektrosmogom z našej elektroniky v domácnostiach a v neposlednom rade sa „dopujeme“ tabletkami a liekmi, o ktorých si myslíme, že nám určite pomôžu a prinavrátia zdravie. Tie však v našej pečeni a žlči hromadia ďalšie toxíny a zabraňujú správnemu fungovaniu orgánov. Je to ako začarovaný kruh.

Alkohol, fajčenie, príliš veľa sladkého, ale aj nedostatok fyzickej aktivity sú ďalšie škodliviny, ktoré dobrovoľne „doprajeme“ nášmu telu. Nehovoriac o toxínoch, ako sú osobný smútok, traumy, stres, únava a akákoľvek iná záťaž na psychiku.

Jednodňový detox

Trochu nepríjemný, ale zato účinný, je jednodňový detox a to v podobe 24 hodinovej diéty. Počas tohto dňa by ste nemali vôbec jesť a prijímať iba čistú vodu alebo ovocné šťavy. Veľa oddychujte. Detox potrebuje nie len telo, ale aj myseľ.

Niekoľkodňový detox a zároveň nový životný štýl

Pokiaľ viete, že to skratka „nedáte“, môžete sa vybrať jednoduchšou cestou. Zmeňte svoj životný štýl a vaše telo sa zmení na počkanie. Budete sa nie len lepšie cítiť, ale aj lepšie vyzerať. Obmedzte príjem mäsových výrobkov a rafinovaného cukru, kávy, návykových látok (cigarety, a pod.) . keď máte chuť na sladké, vezmite si radšej ovocie. Raňajkujte.

Na obed si doprajte toho najviac a posledné jedlo servírujte maximálne o šiestej večer, pretože ináč zaťažíte svoje trávenie. Cez deň vypite aspoň tri litre tekutín. Pohybujte sa veľa v prírode a skúste nejaký šport.

Posledná dôležitá informácia pre všetkých, ktorí chcú zmeniť svoj život k lepšiemu, je jedna otrepaná fráza, avšak veľmi známa a múdra – spávať choďte so slnkom a vstávajte ráno s kohútmi. Takto svoje dni zvládnete ľavou-zadnou a budete zdraví ako rybičky.  🙂