Domáci miláčik vás prezradí: Neuveríte, čo všetko ľudia chovajú!

Domáci miláčik vás prezradí: Neuveríte, čo všetko ľudia chovajú!

Nielen pes, ale i korytnačka, rybičky, škrečok či andulky si získali srdcia ľudí po celom svete, Slovákov nevynímajúc. Vo svete však „letia“ aj iní, netradičnejší domáci maznáčikovia.

Aké zviera máš, taký si…

Prítomnosť zvieracích miláčikov si od ich domestifikácie ľuďmi vychutnávali nielen ženy, ale postupne k nim pribúdali aj muži. Práve tí ocenili mlčanlivú a nevtieravú povahu zvieracích spoločníkov. Je všeobecne známe, že váš domáci miláčik napovie okoliu veľa o niektorej z čŕt vašej osobnosti. Aj vám sa ponúka otázka, čo prezrádzal o svojom slávnom sex idolovi Georgeovi Clooneym jeho domáci maznáčik – prasiatko Max? Záver nech si urobí každý sám! Nakoniec, keby sa vám zadarilo, museli by ste upratovať nielen po najsexi chlapovi sveta, ale aj po prasati. Prasiatko Max však po niekoľkých rokoch zomrelo a George mal ešte dlhý čas hlavu v smútku.

Na týchto si „ulietajú“ hviezdy!

Azda najznámejšou milovníčkou štvornohých domácich miláčikov je aj kráľovná Alžbeta II. Najstaršia a najdlhšie vládnuca britská panovníčka je vo svete známa svojou láskou k psom a taktiež ku koňom, ktorú pestovala už odmala. Alžbeta II. sa venuje chovu psov corgi a doteraz odchovala viac ako tridsať týchto plemien! K anglickej kráľovnej, zosobneniu všetkých britských zvykov a konvencií, naozaj prislúcha aj najznámejšie tradičné domáce zviera, pes. Svetové celebrity však upustili uzdu svojej fantázie a zamilovali sa do iných netradičných zvieracích maznáčikov. Posúďte sami...

Toto ste o nich nevedeli

Čo iné by mohlo lepšie zosobňovať silu a dominantnosť povestného boxera Mika Tysona ako jeho tri bengálske tigre, ktorých istý čas choval? Srdce kráľa popu Michaela Jacksona si zase získal šimpanz Bubbles. Kontroverzný maliar Salvador Dalí ohromoval nielen svojimi dielami, ale aj mravčiarmi, ktorých pravidelne venčil v uliciach mesta. Audrey Hepburn je zvečnená na fotografii pri nakupovaní so svojím netradičným štvornohým miláčikom, srnkou. Ľudia chovajú naozaj bizarné druhy zvierat pre svoje potešenie… Tarantuly, hady, jaštery či myši však nepatria k tým najzvláštnejším druhom. Lásku svojich pánov a paničiek si získali napríklad solifúgy, šváby, krokodíly, hrochy, ale aj bizóny.

Ako byť s miláčikom čo najdlhšie?

Práve korytnačka sa dožíva najviac, a to až päťdesiat rokov. V dĺžke života ju nasledujú pes, mačka a andulky. Ak túžite stráviť so svojím zvieracím maznáčikom čo najdlhší čas, nevyberajte si ani rybičky, ani škrečka. Tí sa totiž nedožívajú viac ako dva roky! Práve rybičky a škrečky sú častými obeťami nehôd, akými sú pády z balkóna alebo akvária na radiátore v zimných mesiacoch, takže si kúpu zvieratka dobre rozmyslite.