Domácnosť na jednotku, druhá časť

Domácnosť na jednotku, druhá časť

Jednoduché rady a nápady prispejú k tomu, aby ste si vytvorili útulnejší domov, kam sa budete vždy radi vracať aj vy, aj vaši najmilší.

Každá izba rajom

Nič nedodá priestoru viac života ako kvety. Obklopte sa nimi! Či už izbové, ktoré vás budú tešiť niekoľko rokov, alebo rezané vo vázach, ktoré úžasne prevoňajú vaše izby. Kvetináče na oknách dojem útulnosti ešte viac podporia. Aj bylinky na kuchynskom okne vedia byť krásne a praktické.

Spríjemnite si práce v kuchyni kvetinovými farebnými utierkami, rukavicami, vyzerá to fantasticky! Pravidelne čistite svoje spotrebiče, predídete tak zaneseniu špiny, ale aj prípadnému poškodeniu. Nezabudnite kontrolovať dátumy spotreby na potravinách v chladničke, na policiach i v špajze, pozor si dajte aj na vaše lekárničky, či obsahujú všetko potrebné v prípade choroby či zranenia. Vyhnete sa veľkým nepríjemnostiam. Základné potraviny, ako sú ryža, syr, zelenina, vás zachránia v prípade, že potebujete uvariť rýchlu večeru. Nič nie je praktickejšie, ako si písať na chladničku zoznam vecí, čo treba nakúpiť. Na nič tak v obchode nezabudete a ušetríte veľa peňazí. Pred každým dlhším odchodom z domu vyneste smeti, aby ste sa nevrátili do zapáchajúcej džungle. Ked žehlíte alebo upratujete, zapnite si oblúbenú hudbu – uvidíte, ako dobre vám to pôjde.

Staňte sa vlastným bankárom

Raz do mesiaca strávte hodinku kontrolou svojho bankového účtu. Dajte si zasielať na adresu bankové výpisy, aby ste mali prehľad o vašich príjmoch a výdavkoch, prípadne zistíte, kde sa dá na výdavkoch ubrať a ešte viac ušetriť. Založte si šanóny s dôležitými dokumentmi. Návody, záruky, zdravotné záznamy, bločky, ale aj pracovné zmluvy či iné zmluvy budú prehľadne uložené. V čase potreby nájdete všetko rýchlejšie a jednoduchšie. Na nezaplatenie!

Ak si môžete dovoliť splatiť hypotéku na vaše bývanie, neváhajte využiť refinancovanie hypotéky. Refinancovanie vám môže ušetriť naozaj veľa peňazí.

Pozor pri zariaďovaní

Pomaly ďalej zájdete. Kúpu každej novej veci si dobre premyslite, aby ste si domácnosť nezapratali kopou nábytku, moderných dekorácií alebo zbytočnými dočasnými predmetmi, ktoré neskôr aj tak vyhodíte. Uprednostnite pre začiatok radšej kúpu drahších, kvalitnejších kúskov, prvý dojem z vášho nového domova bude ešte úžasnejší. Zakrátko bude platiť staré známe – všade dobre, doma najlepšie.