Doplnky, ktoré oživia každú detskú izbu

Doplnky, ktoré oživia každú detskú izbu

Prioritou každého budúceho rodiča je vytvoriť dieťaťu dobré podmienky na vývoj. V prvých rokoch síce detské izby naplno nevyužijete, s príchodom tretieho roka už začnete uvažovať nad prenesením detskej postieľky do izby, ktorú bude mať dieťa len samo pre seba. Každé dieťa predsa potrebuje priestor, kde bude nielen spať, ale sa aj hrať a neskôr aj učiť do školy.

Ak plánujete zariaďovanie detskej izby, týmto doplnkom sa určite nevyhýbajte. Skvele oživia detskú izbu a stanú sa jej súčasťou takmer okamžite.

Pekné závesy

V slnečných dňoch je potrebné, aby na oknách v detských izbách bola nielen kvalitná tieniaca technika, ale aj závesy. Zmäkčujú atmosféru, skrášľujú interiér a v prípade fádnych jednofarebných stien prinesú oživenie.

Kúpte do detskej izby pekné detské závesy. Odporúčame detské fotozávesy. Stačí si vybrať motív a vďaka profesionálnej tlače kúpite svojim deťom naozaj kvalitné závesy, ktoré dokážu zabrániť prenikaniu svetla do interiéru a zároveň ho dokážu rozžiariť.

Rozprávkové detské obliečky

Súčasťou detskej izby bude nepochybne aj posteľ s vankúšmi a paplónom. Aby však paplón a vankúš ostali nepoškodené, je potrebné ich chrániť kvalitnými obliečkami.

V zimných mesiacoch odporúčame flanelové obliečky, v letných siahajte skôr po saténových.

Ak však chcete kvalitné detské obliečky vhodné počas celého roka, uprednostňujte kvalitné bavlnené detské obliečky.

Nechajte, nech si dieťa samo vyberie motív, ktorý sa mu páči. Určite si vyberie svoju obľúbenú rozprávkovú postavičku!

Látkové koše na hračky

Bojíte sa, že sa hračky budú povaľovať po celej detskej izbe? Pri menších detičkách s tým musíte počítať, tie väčšie je potrebné naučiť, aby si hračky vždy upratali na miesto.

Úložný priestor vám neposkytnú len otvorené police, čiže skrinky. Skúste si dať vyrobiť, alebo si nájdite šikovných tvorcov tzv. látkových košov na hračky. Ručne šité látkové koše z kvalitnej vzorovanej látky ideálnej výšky dokážu vytvoriť ďalší úložný priestor na hračky. Do koša stačí hračky len nahádzať a potom presunúť na miesto, na ktorom nebude zavadzať. Jednoduché a také praktické, nemyslíte?