Dopracujte sa k zdravej pleti

Dopracujte sa k zdravej pleti

Po krásnej a zdravej pleti túžia nielen dievčatá v puberte, ale čoraz častejšie aj ženy okolo tridsiatky. Trápi ich hnisajúce akné, čierne bodky a rýchle mastenie pokožky. Dopracujte sa k zdravej pleti aj vy a ak vás trápi mastná pleť s vyrážkami, začnite tým, že zmeníte stravovacie návyky.

Vhodný výber potravín

Vyhýbajte sa príliš mastným, korenistým a sladkým jedlám. Práve konzumáciou týchto jedál zapríčiníte vznik a šírenie bolestivého akné. Jedzte potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínu E, C, zinku, draslíka a omega-3 mastných kyselín. Jednoznačne odporúčame tieto potraviny – červenú repu, orechy, semienka, ryby, avokádo a hlivu ustricovú. 

Vyhýbajte sa tvrdému alkoholu a namiesto toho si doprajte pohár kvalitného červeného vína, ktoré obsahuje flavonoidy, ktoré bránia starnutiu buniek. Okrem toho skúste nahradiť kávu za kvalitný zelený čaj. Zelený čaj totiž obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú s voľnými radikálmi a chránia vašu pleť. Mladistvý vzhľad pokožky docielite aj používaním arganového oleja. Tento olej sa lisuje za studena z orechov zo stromov, ktoré nájdeme v južnom Maroku.

Vhodný výber kozmetiky

Ak sa chcete pochváliť zdravou a krásnou pleťou, okrem úpravy jedálnička a vhodného výberu potravín, ktoré budete konzumovať, by ste sa mali zamerať aj na vhodný výber kozmetiky. Príliš časté striedanie kozmetiky vašej pleti neprospieva, ale zase ani príliš dlhodobé používanie kozmetiky, ktorá vašu pleť už po pár použitiach ničí. Kým nájdete kvalitnú kozmetiku, prejde nejaký čas, ale ak sa rozhodnete pre kvalitnú prírodnú kozmetiku, problémy s pleťou zmiznú rýchlejšie, ako ste predpokladali.

Dopracujte sa k zdravej pleti a upravte si jedálniček tak, aby potraviny, ktoré skonzumujete, vašej pleti len prospievali. Hydratujte vašu pokožku nielen zvonku, ale i zvnútra. Pite dostatok čistej vody. Vaša pleť bude zdravá len vtedy, ak začnete používať prírodnú kozmetiku, ktorá neobsahuje žiadne nebezpečné látky.

Photo by Melan Cholia on Unsplash.com