Doprajete si? Ako vyzerá luxusný nábytok a kuchyne pre náročných?

Doprajete si? Ako vyzerá luxusný nábytok a kuchyne pre náročných?

Radi používate superlatívy, keď je reč o vašej domácnosti? Najmodernejšie technológie, to najväčšie pohodlie, extra dizajn… Môžete ich používať bez výčitiek svedomia, pretože luxusný nábytok a kuchyne uspokoja potreby aj tých najnáročnejších.

Luxusný nábytok v celom byte

Určite ste si už niekedy kúpili niečo hodnotné, čo ste si neskôr nevedeli ani vynachváliť. Ako sa hovorí, nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci. Preto aj v oblasti, ako je zariaďovanie domácnosti, by sme rozhodne šetriť nemali. Nábytok nekupujeme každý deň, vždy očakávame, že nám vydrží pekných pár rokov, aspoň kým sa nám nezmení vkus. Ak sa však zameriame na luxusné druhy nábytku, tu sa až tak obávať netreba, pretože ich dizajnová stránka je často prispôsobená tak, aby nám jednotlivé kúsky mali čo povedať napríklad aj o desať rokov a dalo sa na ne spoľahnúť aj po funkčnej stránke. Nik by si neprial skriňu, ktorej dvierka sa neustále zvesujú, alebo kuchyňu, v ktorej nie je dostatok priestoru na všetko, čo potrebujeme. Luxusný nábytok a kuchyne pre náročných charakterizuje zmysel pre detail a precízne remeselné spracovanie, a to sa netýka len vzhľadovej stránky, ale aj funkčnosti a praktickosti nábytku. Prečo je taký obľúbený? Lebo sa dokonale prispôsobuje modernému životu súčasníka. Šatníkové skrine a luxusné kuchyne zhotovené na mieru, nábytok do obývacej izby, kancelárie alebo spálne má presne taký typ úložného priestoru, aký vyžadujeme – zásuvky, police, závesné tyče, organizéry a pod. dokážu uschovať naše veci v domácnosti prehľadne a navyše s veľkým štýlom.

Potrpieť si na popredných výrobcov má zmysel

My ľudia sme už takí – keď niečo máme a sme s tým spokojní, chceme toho viac a viac. Jedna luxusná komoda alebo kuchyňa na mieru nás rýchlo presvedčí, že túto investíciu netreba ľutovať, pretože pocit, aký sa nás zmocní zakaždým, keď prídeme po dlhšom čase domov a obzrieme sa dookola, nič nenahradí. Každý jeden kus nábytku môže vypovedať o našej osobnosti, o to lepšie, ak je navyše vhodne navzájom zladený a vylepšíme ho vhodnými doplnkami – lampami, textíliami, obrazmi. Luxusným nábytkom sa nemusíme pýšiť iba v interiéri, pokojne s ním vyjdime aj na naše terasy alebo balkóny a vychutnajme si blahodarný pobyt na čerstvom vzduchu. I tam si môžeme posedieť na pohodlnej sedačke a vypiť si kávu popri čítaní novín. Na tom, že ste trochu nároční, nie je predsa nič zlé. Každý má právo cítiť sa dobre na mieste, kde trávi väčšinu svojho času. Pri spolupráci s architektmi a inými odborníkmi môže byť výsledný efekt ešte lepší. Od ktorých svetovo obľúbených výrobcov nemožno čakať nič iné ako kvalitu? Značky Bulthaup alebo Häcker produkujú luxusné kuchyne na mieru, výrobca Kettal zasa ponúka nadštandardný exteriérový nábytok a značky COR alebo THONET zasa zahrnú luxusom váš interiér.