Dovolenkové hotspoty, ktoré najviac letia: Tieto miesta sa oplatí zažiť na vlastnej koži!

Dovolenkové hotspoty, ktoré najviac letia: Tieto miesta sa oplatí zažiť na vlastnej koži!

Premýšľate, kam sa vyberiete toto leto na dovolenku? Máme pre vás horúce tipy na destinácie, ktoré sa naozaj oplatí vidieť. A Dubaj medzi nimi nenájdete!

Bali

Bali je v poslednej dobe mimoriadne obľúbenou destináciou, ktorú si zamilovali nielen našinci. Je to pomerne lacná krajina, v ktorej nájdete všetko – od piesočnatých pláží, cez hory, plantáže, sopky i rušný nočný život veľkomesta. Bali je ideálne miesto na surfovanie. Môžete bývať v nenáročnej chatke i luxusnom hotelovom rezorte. Čo si vyberiete, je len na vás. Na Bali nájdete aj veľa duchovna, s hinduistickým náboženstvom sa tu spája takmer každé miesto. Neprehliadnuteľná a nezameniteľná je aj príroda.

bali
Photo by bady qb on Unsplash.com

Santorini

Snehobiele budovy v kombinácii s tyrkysovým morom na vás urobia dojem, o akom sa vám ani nesnívalo. Malebný grécky ostrov v Egejskom mori prináša dokonalé scenérie, ktoré neuvidíte nikde inde na svete. Dôvodov, prečo sa tam vydať, je hneď niekoľko. Rozhodne by ste aspoň raz za život mali vyskúšať famózne reštaurácie, ktoré učarujú nejednému fajnšmekrovi. Azúrové more si vás získa na prvý pohľad rovnako ako nekončiace bazény pri hoteloch. Jediné, čo by vám mohlo prekážať, je fakt, že deti sa v tejto destinácii veľmi „nenosia“. Tým, že mestečko je postavené doslova na skalách, je to kvôli ich bezpečnosti.

santorini
Photo by dopravadolava.sk

Zanzibar

Hovorí sa mu aj ostrov roka 2018. Tento africký skvost je momentálne mimoriadne vychyteným miestom, kde nájdete exotiku, na ktorú sa nezabúda. Panenská príroda v kombinácii s priezračným morom a snehobielymi plážami vás uchváti rovnako ako miestna kuchyňa. Koralové ostrovy ideálne na potápanie a korenistá vôňa robia z tohto miesta priam destináciu snov.

zanzibar
Photo by Javi Lorbada on Unsplash.com

Maurícius

Miesto, kde sa budete cítiť ako králi – je tu mimoriadne lacno. Ostrov, ktorým sa nesie sladká vôňa vanilky a škorice, sa vám vryje do pamäti už navždy. Okrem nekonečných pláží a príjemných domácich nájdete na Mauríciu aj ovocie nezameniteľných farieb a chutí. Oplatí sa skúsiť ultrasladké ananásy, mango, liči, avokádo, papáju či melón. Ak sa vydáte na nákupy, rozhodne si tu kúpte rum a čaj! Podmorský svet, aký sa nachádza len tu, si môžete prezrieť na podvodnom skútri. Alebo radšej skúsite výlet ponorkou?

mauricius
Photo by Xavier Coiffic on Unsplash,com

Bahamy

Práve tu nájdete najčistejšie more na tejto planéte. Viditeľnosť je až 60 metrov! Ružovkasté pláže učarovali nielen miestnym, ale aj miliónom turistov po celom svete. Tradíciami a kultúrou nabité Bahamy obľubujú aj milovníci pestrofarebnej kuchyne, korenín a rozmanitých vôní. Panenská príroda plná prekvapení, dokonalý oddych a tradície na každom kroku – presne také sú Bahamy, ktoré si vás získajú na plnej čiare!

bahamy

Obľúbená destinácia Makarska v Chorvátsku.

 

Photo by Michael Mims on Unsplash.com