Dve možnosti, ktoré noví podnikatelia využívajú

Dve možnosti, ktoré noví podnikatelia využívajú

Opustiť prácu a pustiť sa do vlastného biznisu chce veľkú dávku odvahy a sebazaprenia. Vzhľadom na zvyšujúci sa počet nových podnikateľov v danom segmente je extrémne náročné presadiť sa a udržať sa na podnikateľskom trhu.

Ak ale plánujete rozbehnúť vlastné podnikanie, čo by sme vám odporúčali?

Ready made spoločnosť ako možnosť podnikať čo najskôr

Zdĺhavý proces zakladania spoločnosti dokáže odradiť aj tých najhorlivejších budúcich podnikateľov. Častokrát ich však odrádza práve všadeprítomná byrokracia a zdĺhavý proces zakladania firmy. Ak ale chcete podnikať čím skôr, využite možnosť odkúpenia výhodnejšej ready made spoločnosti. Ready made spoločnosti majú výhodu najmä v tom, že sú vopred založené na ďalší odpredaj, čiže po prepísaní mena konateľa na vás sa tak automaticky stávate majiteľom tejto spoločnosti a do pár hodín môžete vykonávať podnikateľskú činnosť. Žiadne komplikované vybavovanie, žiadne čakanie.

Tieto spoločnosti nemajú žiadnu obchodnú históriu, nikdy nikto ich nevyužíval. Boli založené len na to, aby ich odkúpili začínajúci podnikatelia, ktorí chcú podnikať okamžite a nechcú čakať, kým ich nová spoločnosť bude zapísaná do OR a zaregistrovaná na Daňovom úrade.

Virtuálne sídlo vám priláka zákazníkov a ušetrí peniaze

Už pri zakladaní firmy musíte mať zabezpečené miesto, kde bude vaša nová firma sídliť. V prípade, že si vyberiete ready made spoločnosť, aj pri nej budete musieť uviesť sídlo firmy.

Ak vám ale finančné prostriedky neumožnia zabezpečiť si kancelárske priestory a uvažujete nad registrovaním firmy na vašu domovskú adresu, skúste popremýšľať nad virtuálnym sídlom. Virtuálne sídlo sa nachádza na lukratívnej adrese a okrem prilákania zákazníkov, ktorých ako nováčik nemáte veľa, vám pomôže ušetriť aj nemalé finančné prostriedky. Mesačne zaplatíte za virtuálne sídlo niekoľko desiatok eur, pričom za kancelárske priestory zaplatíte niekoľko stoviek eur.

Zdroj obrázka:

Autor: Ostancov Vladislav / Shutterstock.com