Efektívne tienenie aj pre váš domov

Efektívne tienenie aj pre váš domov

Slnečné lúče vedia spôsobiť nepríjemnosti nielen nám a našej pokožke, ale aj nášmu domovu. Nekvalitné tieniace techniky nezabránia tieneniu domácnosti a behom chvíle sa prehrejú. Ak hľadáte efektívne tienenie aj pre váš domov, už ho nemusíte hľadať. My sme ho našli za vás. 

Slnečné plachty 

Už pri pohľade na slnečné plachty vás zaujme ich exotickosť. Prenesiete sa do obľúbenej dovolenkovej destinácie. Predstavíte si, ako popíjate chutný drink. Slnečné plachty sú však vhodné aj do slovenských domácností. Vybrať si môžete z rôznych materiálov a rôznych farebných prevedení, čo vám určite budete vyhovovať práve preto, aby ste farbu slnečnej plachty prispôsobili farbe fasády vášho domu. Navyše si sklon slnečnej plachty môžete nastaviť podľa svojich potrieb. Má naklápacie mechanizmy, ktoré vám to umožnia. 

Ak si budete chcieť posedieť so známymi na záhradke, ale nechcete, aby na vás po celú tú dobu pražilo slnko, stačí, keď si kúpite slnečnú plachtu. Slnečné plachty sú vhodné na záhradku a na nekryté terasy. 

Screnové rolety 

Pôvodne sa používali na tienenie veľkých presklených plôch. Teraz ich nájdete v takmer každej domácnosti. Screnové rolety sú novinka medzi tieniacou technikou a hneď si ich ľudia obľúbili. Ich výhodou je najmä vysoká efektivita tienenia a intimita. Vy vidíte von, ale dnu vám nevidí nikto. Tieto vonkajšie screnové rolety nepoškodí ani silný vietor, takže sa naozaj nemáte čoho báť. 

Ak chcete kvalitné tienenie pre váš domov, jednoznačne vám odporúčame screnové rolety. Zaujať vás môžu aj pergoly, ale to len v tom prípade, že chcete interiér prepojiť s exteriérom – terasou. Ako vynikajúca ochrana pred silným slnkom vám poslúžia slnečné plachty – odporúčame hlavne plachty rakúskej výroby. Sú totiž pevnejšie a vydržia vám veľmi dlho.

Nedopustite, aby slnko preniklo tam, kde vy nechcete.

Zdroj obrázku: https://www.profirol.sk/