Existovať sa dá aj bez vodičského preukazu

Existovať sa dá aj bez vodičského preukazu

Hoci je pravda, že dnes má už „vodičák“ každý dospelý človek, nájdu sa aj výnimky. Sú to ľudia, ktorí zastávajú názor, že vedia v pohode fungovať aj bez neho. Kamkoľvek sa potrebujú dostať, použijú iné dopravné prostriedky, mestskú hromadnú dopravu, nájdu si „šoféra“ či jednoducho nasadnú na bicykel. A tak si svoj presun z bodu A do bodu B vedia užiť rôznymi spôsobmi.

Prečo vedieť šoférovať

Byť vlastníkom vodičského preukazu ponúka obrovskú slobodu a tiež nezávislosť, samostatnosť. Nie ste odkázaní na odchody spojov, nemusí vás rozčuľovať ich prípadné meškanie a tiež nemusíte stále sledovať čas. Keď niekam chcete ísť, skrátka potočíte kľúčikom a cesta za dobrodružstvom sa môže začať. Dobre, tak nemusíte ísť ani za dobrodružstvom, pokojne postačí vaša práca. Tým, že nie ste viazaní na konkrétny čas odchodu, si viete o pár minút posunúť odchod z domu a dokončiť začatú činnosť.  Veď na ceste to dáko dobehnete. Z práce sa obvykle dostavíte domov oveľa skôr, preto znova platí, že vás nič neobmedzí (iba, ak vás prekvapí šéf s nadčasom).  Minulo sa doma pečivo a neviete, čo na raňajky? Sadnite rýchlo do svojho auta, a kým zvyšok rodinky vstane, vrátite sa s nákupom, akoby sa nič nestalo. Nezabudnite však mať vždy natankované, inak ste dočarovali…

Nemám vodičák! No a čo?

„Ty nemáš vodičák?“ často sa pýtajú ľudia, ktorí neveria a nechápu, ako sa v dnešnej dobe dá vôbec bez neho prežiť. No dá sa to. Kým vodiči tvrdia, že vedieť šoférovať je oslobodzujúce, tak nevodiči zarovno s nimi vyhlasujú, že sú ešte viac slobodní. Prečo? Obvykle nemajú starosti s autom, nemusia hradiť výdavky s ním spojené, hlavne nekonečné a tak potrebné tankovanie. Možno si musia privstať ráno skôr do práce, no kým cestujú, vedia si vychutnávať východ slnka spoza okna bez toho, aby museli dávať pozor na cestu. Stihnú si zjesť zabalené raňajky, prečítať pár stránok z knihy alebo zaujímavosti z dennej tlače, a tak sú v obraze oveľa viac. Stretnú veľa zaujímavých ľudí, získajú nové kontakty, s ktorými sa prípadne dobre zabavia, kým vystúpia na konečnej. A čo je vždy potešujúce? Keď sa oslavuje, pokojne si môžu vypiť tiež. Sú slobodní.

Photo by Matthew Henry on Unsplash.com