Hľadáte netradičnejšiu tieniacu techniku? Vyskúšajte japonské steny

Hľadáte netradičnejšiu tieniacu techniku? Vyskúšajte japonské steny

Tieniaca technika je „povinnou“ súčasťou každej domácnosti. No dobre, nemusíte okná zatieniť ničím, ale viete si predstaviť takéto bývanie? Ani my nie. Súčasnosť ponúka v tejto oblasti zrejme viac riešení ako kedykoľvek v minulosti.

Bolo obdobie roliet, potom obdobie žalúzií a teraz?

Mnohí z vás si ešte určite pamätajú na časy, kedy pojem tieniaca technika znamenal takmer výlučne vnútorné rolety. A potom prišla éra žalúzii, počas ktorej si svojich päť minút slávy užili jednak momentálne najbežnejší variant, interiérové žalúzie, ale napríklad aj dnes už skôr rarita, žalúzie medzisklenné.

A samozrejme aj exteriérové žalúzie. Nemyslíme však teraz moderné vonkajšie žalúzie, ktoré okrem tienenia majú radu ďalších výhod a aj po dizajnovej stránke sú na tom skvele, ale skôr žalúzie podobné tým interiérovým, len boli skrátka z vonkajšej strany okien.

Japonské steny sú krásne a v našich končinách aj celkom netradičné

V súčasnosti si môžete vybrať z množstva rôznych spôsobov tienenia. Každý spôsob má svoje výhody aj nevýhody, takže výber je často naozaj ťažkou úlohou. Ak sa chcete odlíšiť a zvoliť niečo netradičné, zaujať vás môžu štýlové japonské steny. Tie sa využívajú hlavne pri francúzskych oknách, či balkónových zostavách.

O čo vlastne ide? Japonskú stenu tvoria látkové panely, ktoré sa pohybujú po koľajničkách. Posúvať sa dajú jednoducho rukou alebo šnúrou, prípadne motoricky. Netreba však zabudnúť, že japonskú stenu nie je možné spraviť neviditeľnou. Minimálne jeden panel, za ktorý sa ukryjú ostatné, bude vždy viditeľný.

Ak by sme vás niečím chceli presvedčiť práve k výberu japonskej steny ako vášho nového tienenia, určite by sme „stavili“ na látky. To množstvo látok všelijakých druhov a samozrejme farieb a vzorov je až nepreberné. Na svoje si tak príde každý bez ohľadu na to, čo od tienenia očakáva.

Zdroj obrázka:

Autor: Anna Grishenko / Shutterstock.com