Holenie bez vyrážok

Holenie bez vyrážok

Či je leto alebo zima, dámy by mali mať svoje telo dokonale upravené, hladké a jemné. Veď na ženách je očarujúca práve tá hebkosť a krása ukrytá v starostlivosti. Koniec koncov – nikdy nevieme, kto sa nám náhodne pozrie na nôžky.

Na sucho? V žiadnom prípade!

Holenie je hotová veda. Vieme to všetky. Niektoré to vyriešili s dlhodobejším odstránením ochlpenia v rôznych salónoch, iné využívajú depilačné krémy alebo šikovné ( zato aj bolestivé ) epilátory. Tie z nás, ktoré nedajú na „klasiku“ dopustiť, sa dodnes skrášľujú so žiletkami, avšak aj to treba vedieť!

Milé dámy, prvé a základné pravidlo je – neholiť sa na sucho! Aj keď sa ponáhľate, navlhčite si chĺpky vlažnou vodou, aby poriadne zmäkli a aby ťah žiletky nebol bolestivý. Ideálne je vykonávať tento rituál každý večer ( áno, každý ), aby sa vám počas noci stihla pokožka zregenerovať a zahojiť. Navyše sa nemusíte náhliť. Zhon a stres nám častokrát spôsobia škaredé vyrážky a rezné ranky po žiletke, a tak sa namiesto krásnej pokožky dopracujeme iba k niečomu, za čo sa budeme hanbiť a napokon to aj tak radšej schováme.

Vždy v smere rastu chĺpkov

Nechoďte do protismeru! Opäť platí, že predídete škaredým vyrážkam a podráždeniu. Žiletku nasmerujte v smere rastu chĺpkov a po každom jednom ťahu ju opláchnite. Holenie vo vode je fajn, avšak najideálnejšie je používať prípravky na to určené, pretože mydlá neobsahujú zjemňujúce látky, aby chĺpky boli poddajnejšie. Jednorazové žiletky pokojne použite aj viackrát, avšak iba dovtedy, kým sú ostré. Používajte zvlášť žiletky na intímne partie.

A čo podpazušie?

Holí sa iba čisté podpazušie, na ktorom nie sú zvyšky deodorantu, ktoré by potom zreagovali s podráždenou pokožkou a spôsobili by iba nepríjemnosti v podobe štípania a vyrážok. Základom je prejsť miesta s ochlpením iba jedným ťahom. Opakované totiž dráždia pokožku čoraz viac.

Starostlivosť po oholení

Zabudnite na parfumované prípravky. Radšej si zaobstarajte kalciovú masť alebo detský zásyp. Aj krémy z aloe vera majú upokojujúce účinky na pokožku.

Takto dokonale upravené vás už nič nezaskočí a môžete sa smelo vrhnúť na dobrodružstvá, ktoré na vás číhajú počas dňa. 🙂