Home office a jeho výhody

Home office a jeho výhody

Dochádzanie do zamestnania nebolo nikdy nikomu po vôli. Každý z nás by radšej dlhšie spal namiesto toho, aby musel nasadnúť do auta alebo utekať na autobus do práce. V súčasnosti však niektorí zamestnávatelia umožňujú svojim zamestnancom, aby pracovali z domu. Niektorí majú z toho obavy, pretože si myslia, že sa nebudú práci venovať tak, ako by mali a niektorí sa zase z tejto možnosti tešia. Home office má svoje výhody. Prezradíme vám, aké.

Žiadne dochádzanie do práce a šetrenie životného prostredia

Už nikdy viac nebudete musieť vstávať kvôli spojom, ktorými chodievate do práce. Výhodou home officu je aj to, že nemáte presne stanovený čas, kedy musíte byť v práci, vstanete si kedykoľvek budete chcieť a hlavne, nemusíte míňať peniaze na dopravné prostriedky – autobus, vlak a na benzín. Mesačne tak dokážete ušetriť niekoľko desiatok eur, za ktoré si potom môžete dopriať kvalitnejšie tonery Epson do domácej tlačiarne.

Žiadne dochádzanie do práce vás už nikdy viac nebude obmedzovať. A navyše, ušetríte aj životné prostredie. Keby ľudia, ktorých práca sa dá vykonávať aj z domu, naozaj ostali doma, ušetrilo by sa množstvo barelov ropy a nezaťažovalo by sa životné prostredie.

Skĺbenie pracovného života s tým súkromným

Ak máte malé deti, home office vám pomôže skĺbiť pracovný život s tým súkromným. Ak budete mať choré dieťa, nemusíte sa so svojim zamestnávateľom dohadovať na tom, kedy prídete do práce a koľko času budete musieť stráviť doma s chorým dieťaťom.

V budúcnosti, keď budú aj vaši rodičia potrebovať 24 hodinovú starostlivosť, oceníte home office.

Zníženie nákladov na prevádzkovanie kancelárskych priestorov

Home office je výhodný nielen pre zamestnancov, ale aj pre zamestnávateľov. Ak zamestnávateľ umožní zamestnancom pracovať z domu, ušetrí tak náklady na prevádzkovanie kancelárskych priestorov – osvetlenie, elektrika, kúrenie atď.

Ak vám zamestnávateľ umožní pracovať z domu, využite túto možnosť. Spočiatku sa vám to bude zdať náročné, ale ak si vyhradíte čas na prácu a čas na domáce povinnosti, všetko bez problémov zvládnete. Musíte si však doma vytvoriť miesto, kde budete skladovať tonery HP do tlačiarne, šanóny, ale hlavne, musíte tam mať kvalitnú kancelársku stoličku so stolom.

Photo by Domenico Loia on Unsplash.com