Hudba, pri ktorej sa najlepšie medituje

Hudba, pri ktorej sa najlepšie medituje

Ak ste už aj vy spoznali „kúzlo“ meditácie, teraz je ten správny čas, aby ste ju vyskúšali v spojitosti s hudbou. Meditovať sa totiž nemusí iba v absolútnej tichosti. Aj obyčajné leňošenie so slúchadlami v ušiach s obľúbenou muzikou, je totiž meditácia, ako aj všetko, čo vás uspokojuje, upokojuje, dobíja energiou i ozdravuje.

Hudba lieči

To, že hudba na nás vplýva pozitívne, už všetci dávno vieme. Sme si vedomí, že nám dokáže okamžite vylepšiť náladu, ale aj navodiť romantickú atmosféru. Niektoré hudobné frekvencie dokonca pomáhajú pri liečení rôznych bolestí. Takéto alternatívne metódy sú častokrát účinnejšie ako hocijaké drahé medikamenty z lekární.

Ktorá je tá pravá pre vás?

Nie je ľahké zvoliť si správne hudbu, pri ktorej sa dokážeme maximálne uvoľniť a oddať prítomnému okamihu. V meditácii ide práve o to, aby sme na pár minút dokázali zbaviť svoju myseľ akýchkoľvek myšlienok. Skutočne neostáva miesto na plánovanie povinností či karhanie detí. Keď sa ide meditovať, tak jedine v pohode tela a mysle, s dostatkom voľného času a bez vyrušovania. 

Niekto má rád úplné ticho, prítmie, niekto zas uprednostňuje žiaru slnka a tóny hudby, ktoré miluje. Sme rozdielni, ale nič nie je ani lepšie, ani horšie. Ak sa lepšie sústredíte bez akýchkoľvek rušivých vplyvov, pokojne si dajte aj štuple do uší. No pokiaľ poznáte skladby, ktoré vám vyslovene prúdia každou bunkou tela, viete, že sú tie správne pre vás a tento okamih.

Zvuky prírody alebo orientu

Na výber máte nespočetne veľa možností. Na internete si totiž dokáže každý nájsť to svoje. Zvuk tečúcej rieky, spev vtákov, šum lístia alebo príjemné tóny flauty, klavíra a sláčikových nástrojov. Ste skôr pre gitaru? Proti gustu žiadny dišputát. Správne zvolená meditačná hudba je tá, ktorá vás nevyrušuje a s ktorou ste maximálne stotožnení a vžití. Keď sa pri nej dokážete uvoľniť a správne naladiť, tak viete, že to je ona! Výber je iba na vás a aj tu platí, že fantázii sa medze nekladú.