Inteligentná fólia na okno: Dokonalá náhrada tieniacej techniky

Inteligentná fólia na okno: Dokonalá náhrada tieniacej techniky

Technológie sa neustále vyvíjajú a klasické veci, na ktoré sme boli bežne zvyknutí, sa nahrádzajú lepšími, modernejšími. Čo sa týka tieňovania okien, vo viacerých domácnostiach býva preferovaná modernejšia tieniaca technika ako screnové rolety alebo pergoly. Novinkou je inteligentná fólia na okná, ktorá sa ovláda pomocou jednoduchej aplikácie, ktorú si môžete stiahnuť do svojho smartfónu. V čom spočíva výnimočnosť tejto inteligentnej fólie? 

Žiadna výmena okien a sklených priečok 

Inteligentné fólie sa využívajú na všetky sklenené priečky nezávisle od toho, aké veľké sú tieto sklenené priečky. Nevyžadujú si žiadnu výmenu okien a sklených priečok. Jedna strana tejto fólie je samolepiaca. Stačí, ak si vystrihnete požadovaný rozmer a retrospektívne pripevníte na sklenené plochy. Keď sa vám podarí nalepiť túto fóliu na okná a sklenené priečky, pripojte transformátor s pripojením Wi-fi a následne zapnite zdroj napájania. 

Kde ju môžete využívať? 

Môžete ju využívať doma, ak si potrebujete vytvoriť súkromie, ale aj v kanceláriách na prízemí, kde sa chcete uchrániť od zvedavých pohľadov okoloidúcich ľudí, ale aj od susedných kancelárskych priestorov. Určite je vám nepríjemné, keď vám okoloidúci ľudia pozerajú cez sklo do kancelárie a ľudia zo susedných kancelárií vás pravidelne sledujú, čo robíte.

Navyše ak vonku praží slnko a vy dobre nevidíte na monitor, prítomnosť tejto fólie určite oceníte.

Kedykoľvek si môžete nastaviť, koľko slnečných lúčov vpustíte do interiéru, a to všetko za pomoci vášho moderného smartfónu, v ktorom máte nainštalovanú aplikáciu, pomocou ktorej môžete farbu filmu zmeniť z transparentnej na netransparentnú.

V závesoch a na záclonách sa hromadí prach a ich údržba vám zaberie viac času ako inštalácia modernej inteligentnej fólie.