Jar prichádza: 5 najlepších dôvodov prečo vyraziť na bicykel

Jar prichádza: 5 najlepších dôvodov prečo vyraziť na bicykel

Zima pomaly ale isto odchádza a s ňou aj všetok ľad, sneh i šeď, ktorej máme už všetci za posledné mesiace dosť. Opäť sa začína objavovať slniečko a s ním aj chuť ísť si zašportovať. Bicyklovanie je ideálnou voľbou.

Bajk vám zdokonalí kondičku

Vynikajúci nástroj na vytvarovanie postavy a zhodenie kíl. Používa sa skôr na dlhé trate, preto vám zlepšuje kondíciu v dlhodobom merítku – naučí vás vytrvalosti a odolnosti voči prekážkam. Ak si naň zvyknete a zaradíte jazdenie na bicykli do vášho pravidelného športového repertoára, urobíte kus práce pre svoje telo.

Bicykel je skvelým dopravným prostriedkom

Preprava vás nič nestojí, teda, ak nerátame vynaloženú energiu a spálené kalórie. Nemusíte riešiť parkovanie, dopravné zápchy ani poistky či nákup pohonných hmôt. Bicyklovanie je najjednoduchším spôsobom prepravy, ktorý si obľúbili milióny ľudí po celom svete. Niet divu, okrem iného výrazne zlepšuje aj fungovanie vášho organizmu.

Na vzduchu si počas vychádzky doplníte vitamín D

Čo je lepšie ako pohyb na čerstvom vzduchu? Nič. Pohybom v exteriéri sa vám zlepší dýchanie a doplníte aj zásoby vitamínu D, ktorý ste počas zimy nemohli čerpať z prirodzeného prostredia. Je tiež dokázané, že pohyb v prírode pôsobí blahodarne na našu psychiku a výkonnosť.

Zábava, ktorá neničí životné prostredie

Mnohé športové aktivity fungujú na úkor prírody. Tá dostáva z času na čas poriadne zabrať len preto, aby sme sa my ľudia zabavili a urobili niečo pre seba. Chyba! Neničme zbytočne environmentálne hodnoty, keď môžeme športovať bez toho, aby sa naše konanie dotklo životného prostredia. Bicyklovanie je na to ako stvorené.

Spoznávajte krajinu vďaka cyklotrasám

Na Slovensku sa sieť cyklotrás neustále zlepšuje, preto je skvelým spôsobom spoznávania našich krás práve jazda na bicykli. Zo sedlovky sa na svet pozerá celkom inak ako z auta. Užite si dokonalý výlet a prvé lúče jarného slnka práve na bicykli! Kvalitné kúsky zoženiete na kubicasport.eu.