Jednoduché triky, ako docieliť, aby bola kúpeľňa vždy čistá

Jednoduché triky, ako docieliť, aby bola kúpeľňa vždy čistá

V nasledujúcich dvoch letných mesiacoch v nej strávime viac času, ako v iných mesiacoch. Naše telo sa potí a my sa nepochybne budeme sprchovať viac ako dvakrát za deň. Ak vás ale trápi, že o dva-tri dni od upratovania kúpeľne máte fľaky na sklenených dverách na sprchovom kúte, odtok vo vani je upchatý a umývadlo je zažltnuté, poradíme vám pár jednoduchých trikov, ktoré vám udržia kúpeľňu čistú aj niekoľko dní od upratovania. 

Vlasy si češte nad vaňou/ umývadlom 

Ak nechcete mať na ponožkách nalepené popadané vlasy, odporúčame vám vždy si ich česať nad kúpeľňovým umývadlom, poprípade nad vaňou. Tieto vlasy ale určite nesplachujte, pretože by vám to upchalo odtok. Ak nechcete mať na zemi popadané vlasy, určite vám česanie nad vaňou a umývadlom pomôže. Popadané vlasy kuchynských papierom zozbierajte a vyhoďte. Uvidíte, že nebudete mať problém s popadanými vlasmi a s upchatými odtokmi.

Aj po umývaní hlavy a sprchovaní si vlasy zozbierajte z vane alebo zo sprchového kúta. 

Pri umývaní kúpeľne používajte ocot a sódu bikarbónu 

Na zažltnuté umývadlo, rohový sprchový kút a zaprskané vodovodné batérie vám odporúčame používať ocot a sódu bikarbónu. Ocot nerieďte, ale sódu zrieďte v pomere 1:1. Týmto roztokom poumývajte najmä škáry medzi obkladačkami a dlaždicami. Sóda vám pomôže aj na vznikajúcu pleseň. Octom zase poutierajte posuvné dvere na sprchové kúty, kľučky, sprchové hlavice. 

Ak chcete, aby bola kúpeľňa čistá, používajte ocot, sódu bikarbónu, vlasy češte nad umývadlom, pravidelne čistite sifón, zametajte každý deň zem, prášte/ perte kúpeľňový koberček a nezabúdajte dôkladne umývať obklad a dlaždice. Odporúčame vám parné čističe, ktoré vyčistia aj „zažratú“ špinu. 

Kúpeľňa bude čistá, ak okrem chemických prípravkov budete používať aj ocot a sódu bikarbónu. Uvidíte, že zažltnutý sprchový kút, umývadlo a vodovodné batérie mať už nikdy nebudete.